Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy ilyen autóval mi a biztons...

Egy ilyen autóval mi a biztonságos sebesség a hóban?

Figyelt kérdés

Suzuki Swfitem van, és bár nem félek a hótól, de az autóban semmi sincs ami "segíthetne", még egy szervó se.

13-as kerekek, a gumik újak, olyan szempontból jól tapadnak,hogy nem forog el a kerék a hóban, de viszont a latyakos,havas,nedves úton 60-nál már érezhetően "úszkál" a kocsi jobbra-balra, és nagyon könnyű kormányozni.(ha csak simán vizes az út akkor akkor persze lehet menni)

Viszont így lakott területen kívül ennél gyorsabban nem tudok/merek menni, leginkább attól félek,hogy "befordulok" a szemből jövő elé, az árok kevésbé izgatna, bár nyilván oda sem vágyok.


Tudom,hogy sokakat bosszant ez a nem mernek menni, de én mernék, csak úgy gondolom,hogy ennek az autónak ennyi fér bele ami biztonságos.

Felénk úgy volt letakarítva az út,hogy egy "nyomvályú" és azon kívül mindenhol havas az út, néhol a nyomvályúba is behordva a hó.


2017. jan. 14. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Őszintén szólva engem irritál aki nem megy, de ilyen esetben nem tudsz mit tenni. Annyival menj amennyivel biztonságos. Max annyit tehetsz, hogy próbálsz előzékeny lenni, aki előzni akar annak segítsz, kirakod az indexet amikor belátod az utat lehúzódsz, esetleg elveszed a gázt stb stb.
2017. jan. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is Swiftem van és 40-el mentem tegnap főúton. És így is fel voltam készülve rá, hogy bármelyik percben meghalhatok. Főleg, mikor kamion jön szemből :D

Mondjuk nekem elég kopottak már a téli gumik.

2017. jan. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ember, ezt neked kell érezni, ha úgy látod, hogy a 60 túl sok, akkor mész 50-el, ha az 50 is sok, akkor mész 40-el. Nincs erre előírás, főleg ilyenkor.
2017. jan. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Audim van, 185-ös gumikkal, családdal együtt kb.1600 kilo, de tegnap én se mentem gyorsabban, pedig az enyém nem könnyen csúszik meg.

Ilyenkor köcsög ukrán kamionosok, meg telekjárósok előzgetnek.

2017. jan. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Latyakban 60 a max....

én már fordultam keresztbe főúton pedig mentem vagy 50-el...


elég ha rámész egy olyan "latyakvájatra" amit egy kamion csinált és úgy megtudja úsztatni a kocsit mint az állat :)


szóval inkább indulj el előbb és menj lassabban de biztosan odaérsz

aki meg menni akar az majd szépen megelőz.


Egy latyakos felúszáson nem hiszem, hogy segítene bármilyen műszaki megoldás.

Legjobb a megelőzés szerintem.

2017. jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is majdnem mindegy ilyen időben, milyen a kocsid, inkább a gumikon és persze az útviszonyokon múlik, hogy lesz-e tapadásod x sebességnél vagy vizijártassági is kell hozzá... Nyugodj meg, a többség érteni fogja az óvatosságod okát, a maradékot meg engedd előzni és készülj fel rá, hogy pont előtted fog keresztbefordulni. Jobbat nem tehetsz.
2017. jan. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
nem az auto tipusa számit.. gumi felülete vastagsáda és mintázata anyaga és minősége.
2017. jan. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért az autó típusa is számít, első körön az önsúly,

utána az aktuális súly, ugye a tapadóerő miatt.


Ne menj gyorsan.


Én már fordultam meg 180 fokot kb 10km/órával úgy, hogy

a szembesávban kötöttem ki (lámpánál álltam, alattam meg

jégpáncél a friss hó alatt), annyi volt a szerencsém,

hogy kutya se járt akkor arra, ellenkező esetben tuti

belémjönnek.

2017. jan. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!