A mostani repülőgépekből kiugorva valószínűleg vagy a hatóműben találnád magad vagy pedig eltalálna a vezérsík. Ha mondjuk szerelnénk hátsó ajtót rájuk, mint például ami volt Boeing 727 es gépeken azokból ki lehetne ugorni. De gondoljuk csak át. Ahhoz, hogy kiugorj fel kell venned egy megfelelő felszerelést, avagy egész úton abban ülnél (?). Továbbá el kellene menni a repülőgép hátuljához. Hogyha ezt meg tudnád tenni, az azt jelentené, hogy a repülőgép stabilan repül, vagyis nagy valószínűséggel a pilóta tudja irányítani a gépet. Amennyiben elkezdene valamilyen oknál fogva zuhanni a gép, biztos, hogy nem bírnád magadra venni az ernyőt és fel se tudnál kelni a székedből, nem hogy hátramenni és kiugrani. Vagy ha tételezzük fel mégis, bizonyos magasság felett az oxigénhiány és a az alacsony légnyomás végezne veled. Szóval elvben bukik ez a dolog utasszállító gép esetében. Olyanra van már ötlet, hogy az egész kabin leválasztható lenne és hatalmas ejtőernyő kinyílna, de ez még csak gondolati úton létezik.
2016. dec. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
2/14 anonim válasza:
Hetente van ilyen kérdés...
2016. dec. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
3/14 anonim válasza:
És akkor azt ne felejtsük el, hogy vagy 200 sikítozó, ordibáló, egymást lökdöső és agyontaposó ember között kellene mindazt csinálni, amit a fenti leírt.
Ezért nincs megoldva, mert nem is lehetne.
Meg ejtőernyőzni se lehet csak úgy akárhogy.
2016. dec. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
4/14 anonim válasza:
Abban a magasságban ahol a gép repül ott -50 °C van.
Te kiugranál -50be?
2016. dec. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
5/14 anonim válasza:
Minden héten te kérdezed meg?
2016. dec. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
6/14 anonim válasza:
próbálgatták a repölőt megmenteni ejtőernyővel, de az sem sikerült. technikailag még egyik sem megy.
egy hatszáz fős repülőn mindeki hasán ott az ernyő, személyenként 10 kiló..az hat tonna..
ezt a túlsúlyt egy cég sem vállalja..azontúl van harminc kilós utas, és százharminc kilós is...
az emberek fele fóbiás, a másik fele összecsinálná magát..
2016. dec. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
7/14 anonim válasza:
leginkább anyagilag nem érné meg de amint tudjuk a statisztikák szerint a repülés a legbiztonságosabb közlekedési forma ... meg a kis fazom
2016. dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
8/14 anonim válasza:
nem a kis fazod...
Az a legbiztonságosabb! Arányaiban, ahány járat évente biztonságban földet ér (ami napi kb. 50000, de valahol olvasni 90000 ről, mondjuk nyáron reálisabb, de életben nem számolom meg neked), ahhoz képest mondjuk évi 4 baleset irtózatosan kevés. Ha leszámítjuk a terrorcselekményeket, öreg orosz gépeket és szegény államokban lévő gépeket ahol nem telik pénz karbantartásra (és ezekkel remélhetőleg úgyse repülsz), így kijön 2016 ra 2 olyan gép amin ott ülhettél volna, így igazán nem panaszkodhatsz.
2016. dec. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
9/14 anonim válasza:
Én ezt utoljára kb. 8 éves koromban kérdeztem, valamikor a '70-es években...
2016. dec. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
10/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ! Nem Én szoktam megkérdezni minden héten , mert 8 év múlva leszek 70 és ugye ezt már ekkorra illik tudni . De az sem pontos ,hogy nem lehetne túlélni egy ilyet mert odakint -50 van . És ? Szibériában meg -65 is volt lakott területen és valószínű mindenki túlélte ! Erre a hetente feltett kérdésre megalapozottabb választ is adhatott volna egy két ember ! A többieknek még egyszer köszi .
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!