Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez szabadságjog korlátozása?

Ez szabadságjog korlátozása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Felmerült bennem egy kérdés a közlekedéssel kapcsolatban. Adott egy 90 km/h maximális engedélyezett sebességgel rendelkező nagy forgalmú közút. Ha egy közlekedő társ indokolatlanul 70-80 km/h sebességgel közlekedik, én pedig a megengedett sebességgel szeretném, akkor ő korlátozza a szabadságjogomat? Abból következtetek erre, hogy miatta lehet 10 perccel később tudom csak elhagyni a gépjárművemet, mint azt én szabad akaratomból szeretném.



2016. nov. 24. 17:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tultoltad, a szemelyi szabadsagod nincs korlatozva.

Elvileg indokolatlanul nem akadalyozhatna a mogottes forgalmat

2016. nov. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

"Adott egy 90 km/h maximális engedélyezett sebességgel rendelkező nagy forgalmú közút"


Ez nem azt jelenti, hogy kötelező 90-el menni, hanem azt, hogy ennél többel nem lehet. Ha 50-el menne és nem tudnád semmilyen módon megelőzni, akkor sem korlátozná a szabadságodat - ugyanis bármikor megállhatsz és kiszállhatsz az autóból :D

2016. nov. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Irgalom Atyja, ne hagyj el...

Pereld be!

2016. nov. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
és ha megállni tilos?
2016. nov. 24. 18:16
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Ha szerencséd van, ki tudod kerülni, ha nincs, így jártál. Egyébként meg nem, balgaság, amiket írsz. A maximum annyit tesz, hogy ne haladjon gyorsabban, de lasabban lehet. Különben is az a szabály, annyival, amennyivel még biztonságosan tzd eljutni oda, ahova szándékozik. Ha ő mondjuk kezdő sofőr, és 90es úton úgy ítéli meg, hogy elég neki a 80 is, az az ő döntése. Amúgy meg nem tudhatod, miért megy csak annyival. Lehet az autója nem olyan jó, lehet alszik a gyerek a hátul, lehet csak nem siet sehova. Én inkább azt szabályoznám, hogy az ilyen sofőrök kötelesek legyenek pl 5 km-enkent picit félreállni, hogy a feltorlódott autók elmehessenek szabadon...
2016. nov. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%

Szerintem aki annyira siet valahova és méghozzá kocsival akar, az számoljon előre azzal, hogy a forgalom elvehet egy-pár percet, és induljon egy kicsivel előbb. Ne pedig a forgalomban gyorsítson feleslegesen meg dudálgasson idegében össze-vissza, vagy hajtson el a gyalogos orra előtt a zebrán.


Megsúgom, hogyha 90 helyett 70-nel megy, és te szerinted 10 percet késel emiatt, akkor neked 3,3 km-t kellett mögötte zötykölődnöd a közúton. Ami városban hihetetlen, országúton pedig szabályos, és könnyen végrehajtható az előzés..


A legtöbben képtelenek kiszámítani azt, hogy hány perccel ér előbb kocsival ha 100 helyett 140-nel megy, inkább előzget jobbra balra mikor felelősséggel tartozna mások és saját épsége miatt. Ezért lenne fontos a fizika oktatása, vagy reklámokban való megemlítése..

2016. nov. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A fizikába ne menjünk bele, jobban értek hozzá mint hinnéd...
2016. nov. 24. 18:27
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem a tötymörgőket, én inkább 120 - at megyek ott, ahol a 90 a megengedett. De az a 90 km/h a legmagasabb alkalmazható sebesség. Magyarán nem tilos lassabban menni.


Ő úgy tartja biztonságosnak, te most veszélyes helyzetre akarod kényszeríteni?


Kerüld ki, előzd meg.


A lúzer panaszkodik folyton, a profi megoldja a szitut és 5 perc múlva már nem is emlékszik rá.

2016. nov. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"A fizikába ne menjünk bele, jobban értek hozzá mint hinnéd..."


Ahhoz lehet ertesz,nem tudom....de hogy azon kivul semmi mashoz,az tuti!

Ja de megis.....a vergődéshez ...raadasul felelslegesen. ...

2016. nov. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Erről egy idézet jut eszembe:

"Soha ne told fullba a kretént" sajnálom, most neked sikerült!

2016. nov. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!