Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akkor ide most ki hajthat be?

Akkor ide most ki hajthat be?

Figyelt kérdés

[link]


Ez az alap tábla.

Jelentése:14. § (1) r) „Tehergépkocsival behajtani tilos”; a tábla azt jelzi, hogy az útra tehergépkocsival - kivéve a legfeljebb 3500 kilogramm megengedett legnagyobb össztömegű, zárt kocsiszekrényű tehergépkocsit -, valamint vontatóval,mezőgazdasági vontatóval és lassú járművel behajtani tilos; ha a tábla súlyhatárt is megjelöl (44. ábra), csak az ezt meghaladó megengedett legnagyobb össztömegű járművel tilos behajtani;


[link]


Ennél a táblánál a súlyhatár felett megjelölt tehergépkocsival, és bármilyen súlyú mezőgazdasági vontató, vontató, lassú járműval behajtani tilos..



[link]

Ennél a táblánál viszont mi a mérvadó?


Logikus lenne azt hinni, hogy ez egy szimpla tehergépkocsival behajtani tilos tábla, ami alól felmentést nyer a 3,5t-át meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű tehergépkocsi... de akkor minek van ott az a plusz info?

A többi táblán a megjelölt súly FELETT lévőkre vonatkozik a tiltás. Valószínűleg itt is.. Csak akkor minek a 3,5t..



2016. nov. 23. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Jó kis kérdés.

Szerintem itt van elásva a kutya:

1-nél a kresz szerint:

"ha a tábla súlyhatárt is megjelöl (44. ábra), csak az ezt meghaladó megengedett legnagyobb össztömegű járművel tilos behajtani"


Tehát a 3-as tábla szerint bármi behajthat, aminek a megengedett össztömege 3.5t-nál kisebb.

Értem a dillemát, amúgy biztos van olyan jármű, ami az 1-esnél nem hajthat be, a 3-asnál meg igen.

2016. nov. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Van egy mára már igen elavult szabály, ami még mindig benne van a kreszben.

Az első tábla általánosságban rendelkezik és ha figyelmesen olvasod, akkor van benne egy olyan rendelkezés, hogy ZÁRT 3,5 t alatti mehet be. Tehát nyitott platós nem.


A harmadik viszont úgy értelmezendő (pont a benne szereplő súlykorlát miatt), hogy minden 3,5 t alatti.

2016. nov. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

egyszerű szerintem.

Ha nincs ott a súlyhatár, akkor a 3,5 tonna alatti ponyvásak se mehetnek be, csak a zárt furgonok

(1-es esetből idézve: "- kivéve a legfeljebb 3500 kilogramm megengedett legnagyobb össztömegű, ZÁRT KOCSISZEKRÉNYŰ tehergépkocsit -)

Tehát ha van egy ponyvás-platós Peugeot Boxered, azzal nem mehetsz be az első esetben, de ha egy tolóajtós, zárt Boxer furgonnal vagy, azzal igen.

Az általad kérdezett esetben pedig a 3,5t alatti ponyvásoddal is bemehetsz.

Nem látok benne logikát, hogy a ponyvás miért ne mehetne be oda, ahova a zárt, de nekem ez így jön le.

2016. nov. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

2-es vagyok:

Az elsőnek is jár a pont.


Az első tábla a megengedettre tömegre vonatkozik. Tehát ami a forgalmiban szerepel.


A harmadik pedig a tényleges tömegre értendő. Pl. egy 5 tonnás megengedett össztömegű jármű, ami üresen csak 2,5 t bemehet. Megrakva nem mehet be.


Én is jártam olyan teherautóval, ami pont úgy volt levizsgáztatva, hogy üresen éppen a 7,5 t-s korlát alatt volt. Ha már rátettem egy békát, meg egy 50 kilós raklapot, akkor fölötte volt. Egyszer dörzsölték is a tenyerüket a rendőrök. Amikor meg megmutattam az üres rakteret, legörbült szájjal engedtek tovább. :)

2016. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy a harmadikon behajthat egy platós kisteher, míg az elsőnél nem.

De az is lehet, hogy a ~2010-es Kresz módosítás előtt minden teherautóra érvényes volt az első. Ugye 2010 előtt pl. a 3.5t alatti kisteherautók is csak 80-al mehettek autópályán. De ebben nem vagyok biztos, és nem találtam sehol az akkor hatályos kresz szövegét...

2016. nov. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4-es:

"ha a tábla súlyhatárt is megjelöl (44. ábra), csak az ezt meghaladó megengedett legnagyobb össztömegű járművel tilos behajtani"

tehát az számít, ami a forgalmiban van a megengedett legnagyobb össztömegnél. Hülyeség is lenne, ha a valós tömeg alapján lenne megszabva, vagy akkor kéne egy mérleget rakni az út elejére. :)

2016. nov. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, megtaláltam:

"A módosítás előtt 2009 december 31-ig:

r) "Tehergépkocsival behajtani tilos" (43. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az útra tehergépkocsival - kivéve a legfeljebb 2500 kilogramm megengedett legnagyobb össztömegű, zárt kocsiszekrényű tehergépkocsit -, valamint vontatóval, mezőgazdasági vontatóval és lassú járművel behajtani tilos; ha a tábla súlyhatárt is megjelöl (44. ábra), csak az ezt meghaladó megengedett legnagyobb össztömegű ilyen járművel tilos behajtani;"

Tehát 2010 előtt 2.5t felett nem mehettél be, 2010-ben emelték 3.5 t-ra. Lehetséges, hogy az adott táblát 2010 előtt gyártották.

2016. nov. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bocsi, ma nem megy a rendes fogalmazás! :)


Egy kicsit mellé beszéltem, mivel én erre a táblára gondoltam a tényleges súllyal kapcsolatban:


[link]


Görgess le az L pontig.

2016. nov. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kicsit megcifrázva:

Vontató, mezőgazdasági vontató, lassú jármű behajthat? :)

Mert ő rájuk nem fogalmaz engedményt az alap tehergépkocsival behajtani tilos tábla.

2016. nov. 24. 00:55
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyértelmű szerintem.

Az első sima táblánál nem. A súlykorlátosnál, ha alatta van, akkor igen.

2016. nov. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!