Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meddig hajthat be büntetést a...

Meddig hajthat be büntetést a BKV?

Figyelt kérdés

a bkv ügyvédjétöl kaptam egy fizetési felszolitást.valamikor 2003-rol amikor elkaptak az ellnörök. szerintetek ezt még behajthatják rajtam?

nincs valamijen törvény, hogy 5 év után ezek már elévülnek?


2008. nov. 17. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó - igazolt - értesítést követő öt év.

Ha 2003. szeptemberében elkaptak, és küldtek egy felszólítást decemberében, akkor a követelés még most, az értesítés átvételekor nem évült el, és ez az ügyvédi felszólítás (ha ajánlott levélként küldték) megszakította és újra indult az öt év.

Tudni kellene a pontos dátumokat. Elvi lehetősége van annak, hogy elévült, de ehhez pontosan kellene tudni a tartozás keletkezésének és az utolsó értesítés dátumának időpontjait.

2008. nov. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
5 év után elévül. Ha nem kaptál ajánlott levelet a büntetés óta, akkor nem behajtható.
2008. nov. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sőt az ombudsman állásfoglalása szerint 1 év az elévülési idő. Egyébként a BKV kedves szokása, h légből kapott kamu büntiket küldözget ( különösen a Kováts Sebestyén üdvéri iroda, akinek sok tartozást átadott behajtásra). Amennyiben sima levélként jött a felszólítás (nem tértivevényes) akkor javaslom ,h kukába vele és elfelejteni, mert nem hivatalos, hiszen mondhatod, h nem kaptad meg. Az ilyen amúgy is valószínűleg kamu, hiszen ha valós és jó eséllyel be tudják hajtani akkor tértivevényest küldenek, amit aláírással kell igazolni ,h átvetted.


A sima levelet el kell dobni, ha később jön tértivevényes akkor meg már jó eséllyel elévült ( ha kapcsolatba lépsz most velük, h megkaptad a levelet akkor is megszakad az elévülés ill. újraindul a számláló). Ha jön tértivevényes a tartozásodról akkor sem kell fizetni hanem akkor már kapcsolatba lépni és kikérni a jegyzőkönyveket a büntetésről. Ha nincs jegyzőkönyv nincs büntetés sem, hiszen nincs mivel bizonyítani. Ha nincs aláírva a jegyzőkönyv szintén nincs büntetés, hiába állít mást a BKV egy alá nem írt jegyzőkönyv nem bizonyíték a bíróságon. És persze ha bármilyen adat nem stimmel akkor megint csak nem.


Ha elévült és valós a büntetés akkor sem lehet 5 év után behajtani ( vagy egy év) felszólítani felszólíthat, hogy fizess, de ha nem fizetsz akkor nem behajtható elévülési időn túl.

2008. nov. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi szépen a gyors válaszokat... hát a levél nem tértivevényes, hanem sima levél volt. amugy ez volt az elsö felszolitás. az ügy 2003 május 2.-án volt.

az gond lehet, hogy odatelefonáltam az ügyvédi irodába érdeklödni? nem voltam itthon, és igy már kicsusztam a 15 napos határidöböl, amig be lehet fizetni a büntetést. megijedtem, hogy ezután a feljelentés jön és ezért gyorsan betelefonáltam, hogy még befizethetem e. (persze a hivást rögzitették) csak utána gondolkodtam el azon, hogy egyáltalán még behajthato e.

attol félek még, hogy hogyha ezt befizetem, akkor kiküldik rám a még régebbi büntetéseimet is... mondván hogy ezt is elismertem... a személyim már uj azota. az segithet? amugy nem vagyok egy logos tipus, söt azota már kocsival járok, és nem is használom a bkv-t. csak hát tini koromban nem mindig jegyre költöttem a pénzem.

:(

szerintetek fizessem ezt be?

még egyszer köszi szépen a tanácsaitokat.

2008. nov. 17. 21:39
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, jó nagy hülyeség volt odatelefonálni, de így is túl vagy az elévülési időn, tehát írj nekik egy levelet, hogy mivel több, mint 5 éve történt a büntetés nem fizeted be. Nem tudnak mit csinálni, tudomásul veszik és lezárják az ügyet. Viszont ha jön több büntetés is később, ami 5 éven belüli ne reagálj rá, ha nem tértivevényes, hiszen adott esetben a bíróságon nekik kell bizonyítani, hogy értesítettek téged.
2008. nov. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, ez már elévült, tehát levél kukába ne fizess.
2008. nov. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a tanácsokat.

Hát akkor nem fizetem be, és majd meglátom hogy mit lépnek.

2008. nov. 18. 11:26
 8/11 anonim válasza:
100%

Hali!

nekünk is az a Kováts Sebestyén ügyvédi iroda küldött levelet...mi ráparáztunk és befizettük. Hülyék vagyunk, de hát végrehajtással fenyegetőztek. Mostmár mindegy...

Viszont a rokonéknak is küldtek ugyanúgy tavasszal, mint nekünk, ők egyből kidobták. Azóta nem történt semmi...lekopogom:)

2008. nov. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha sima levélben fenyegetőznek azt ki KELL dobni, nem hivatalos, később pedig mondhatod, h nem kaptad meg. Ha látnak rá esélyt, h bíróságra menve behajthatják nem sima levelet fognak küldeni hanem ajánlottat sőt egyenesen a bíróságra mennek és fizetési meghagyást kérnek. Sima levél arra jó, h megijedjen tőle vki és fizessen. Ezeket K.S iroda random() is küldözgeti légből kapott dolgokra, volt olyan ,h nem is volt jegyzőkönyv az esetről. Ezért is kell mindig utánajárni.


Ahol leginkább kilógott eddig a lóláb az az volt mikor egy tizenéves gyereknek küldtek felszólítást 5 évvel ezelőtti bliccelésről. A jegyzőkönyv szerint személyivel igazolta magát. Akkor még 14 se volt, nem lehetett személyi igazolványa. Volt mikor az útlevélben lévő pecsétet nem fogadták el pedig azzal igazolni tudta az ember, h külföldön volt a bliccelés időpontjában. Azt mondták nem bizonyíték. Na ja illegálisan átlépi a határt bliccel egy jót majd illegálisan megint elhagyja az országot és visszajön legálisan egy hét múlva.

2008. nov. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Gyerekek nagy gázban vagyok! A múlt héten azt hiszem kedden megbüntettek a metronál mert diákbérletem volt viszont nem fogadták el mert nem volt diákom mert nem adták még oda. Viszont volt iskolalátogatásim. 12 e ft-ra büntettek. Most mit tegyek??? nem írtak fel szinte semmit, csak adtak egy csekket
2009. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!