Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyakran le szoktak dudálni az...

Niszper Gergő kérdése:

Gyakran le szoktak dudálni az emberek mikor átmegyek az úton. Ez miért van?

Figyelt kérdés

2016. nov. 10. 08:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak átvágsz keresztben a 4 sávon vagy a gyalogátkelőn?
2016. nov. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert nem szabályosan és biztonságosan teszed. Néhány őrült akkor is dudál, ha zebrán mégy át, ő kanyarodik, s neked még szabad jelzésed van. De ha sokan dudálnak, akkor vagy olasz honban vagy, esetleg törököknél. Gyanítom, benned van a hiba, ha sűrűn történik ez.
2016. nov. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Engem nem nagyon dudálnak le, pedig elég határozottan megyek, még akkor is, ha nincs zebra az adott helyen. Lehet tudni részleteket?
2016. nov. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Lehet túl lassan mész vagy villog már a zöld ha lámpás zebránál vagy.

Valami konkrét esetet írhatnál.

2016. nov. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Mivel,hol?
2016. nov. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha módomban áll akkor elengededem a gyalogost a kijelölt átkelőhelyen vagy ha elsőbbsége van viszont ha olyan helyen teszi ahol akadályoz vagy vélyeztet akkor rádudálok
2016. nov. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6-os! Nem szerencsés, mert rosszul reagálhat a hangra, s még nagyobb lesz a baj. Pl. ha változatlan tempóval halad tovább, akkor milliméterekkel megússza, de a kürtre esetleg visszahőköl, s előtted marad.
2016. nov. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Én úgy tudom,lakott területen belül csak balesetveszély elkerülése érdekében dudàlhatnak.

Egyszer volt hogy be volt csípődve a derekam,és nagyon lassan tudtam àtkelni a zebràn,erre egy kedves autós ràkönyökölt a kürtre.

Amúgy meg az idegesít a legjobban ,amikor az autósok keresztbe àllnak a sàrga szaggatott vonalon belülre,ami a kerékpàrutat jelzi,a kerékpárosokat hivatott védeni,útburkolati jellel.Ez jellemzően nagy hypermarket parkolókból kifelé történik,belàtható útszakaszon

2016. nov. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
75%

A lényeg, hogy az elsőbbséggel éljünk, és ne éljünk vissza pl. a zebrán. Vezetek is és gyaloglom is: idegesít, amikor egy életerős fiatal reumás csiga tempójával vánszorog át a zebrán, amikor az arra jövő autók kilométeres sorban állnak. (Most a járókeretes nénike más téma, ő nem képes sietni, lehetünk mi is rozoga öregek majd ...)

Ha én megyek át a zebrán, figyelek a kocsikra, és ha lehet, mielőbb átsietek, ne tartsak fel senkit. Gondoljatok mindig a másik félre, neki mi esne jól.

2016. nov. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Talán mert vánszorogsz az úton ahelyett, hogy lendületesen a legrövidebb távon és legrövidebb idő alatt átkelnél. Az úttest alapvetően a járműveké, gyalogos csak minél rövidebb ideig tartózkodjon rajta, mert feltartja a forgalmat. Illetve kérdés, hogy betartod azt a KRESZ-szabályt, hogy úttestre lelépés előtt meggyőződtél-e annak biztonságos voltáról.
2016. nov. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!