Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tegnap este véletlenül elsodor...

Tegnap este véletlenül elsodortam egy biciklist, de továbbmentem. Mit csináljak most?

Figyelt kérdés
Nem mentem gyorsan, maximum 30 lehetett, az autóm tükre beleakadt a karjába, amikor kikerültem. Mivel sötét volt már és siettem haza, ezért nem akartam megállni, de azóta néha eszembe jut és rosszul érzem magam egy kicsit. Szerintetek mit kéne tennem?
2016. okt. 14. 16:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha elsodrunk valakit, akkor az a minimum, hogy megállunk.

Ez már cserbenhagyás.Jelentkezz a rendőrségen, és mond el. Lehet, hogy már köröznek.De lehet, hogy nem lett baja, és nem tett feljelentést.

2016. okt. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Minek jelentkeznék a rendőrségen? Nem akarok belőle ügyet, nekem kell a jogsi a munkámhoz. Egyébként meg mi van, ha részeg volt az illető és ő borult neki a kocsinak? Ez szerintem úgy sem deríthető már ki.
2016. okt. 14. 16:52
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Minek írtad ki a kérdést, ha nem akarsz lépni. Együttérzésre ne nagyon számíts. Főleg, hogy az első reakcióra már hárítanál is. Legyen csak lelkiismeret furdalásod!

Esetleg megkereshető az illető? Nem tudjuk, hol laksz, de pl. faluhelyen mindenki ismer mindenkit. Tudakozódj, érdeklődj. Már ha tényleg izgat a dolog.

2016. okt. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%
Ha magad vallod be enyhítő körülmény. Persze érthető hogy fontos a jogsi, mert hát kinek nem? Egyébként nem feltétlen vonják be, legfeljebb kapsz egy kemény bírságot, persze ez attól függ hogy a biciklis éppen hogy járt. Viszont ha te magad jelentkezel és mindent elmondasz őszintén akkor még nagyon jól kijöhetsz a dologból mint hogy hetekkel később kapcsoljanak le és cserbenhagyásos baleset okozásért állítsanak elő, főleg ha súlyos a biciklis sérülése. A jogosítvány megvonása is sok mindentől függ, ha első baleseted, és első ilyen hasonló ügyed van akkor nagyon nem fogják erőltetni hogy bevonják a jogsid, meg ugye ha tényleg a munkádhoz kell akkor az is enyhíthet a dolgon mert a megélhetésed múlik rajta, persze ez függ ugye a biciklistől is hogy mennyire sérült meg, tett-e feljelentést, stb...
2016. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

Édesapámat tegnap estefelé elsodorta egy autós. Kivilágítva, szabályosan kerékpározott, az autós simán fellökte, majd lassítás nélkül továbbhaladt.


Édesapám karja, csuklója, kulcscsontja, állkapcsa eltörött, egyéb zúzódásokat szenvedett.


Természetesen feljelentést tettünk.


Kérdező, jobban jársz, ha a rendőrök találnak meg, mert ha én, azt nem úszod meg ép bőrrel.

2016. okt. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
100%
Gondolod itt segítséget kapsz?!!? Amit főztél magadnak edd is meg. Furdaljon csak a lelkiismeret. Amúgy az ilyen emberről az autóját is elvenném!
2016. okt. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
97%

"Mit csináljak most?"


Növessz egy gerincet!!!!

2016. okt. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
100%
Még van pof*ja megkérdezni hogy mit tegyek!
2016. okt. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

"Nem akarok belőle ügyet"


Persze hogy nem akarsz, mivel a Btk. 239. § szerint ez bűncselekmény és 1 év letöltendő jár érte.


Amúgy hol történt ?

2016. okt. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
96%
én sajnos ismerek, azaz ismertem olyan idősebb embert, aki így halt meg. Tudtommal a cserbenhagyó előkerült, biztos nem dicsérték meg. Anyukámat régebben egy busz szorította neki egy parkoló autónak, szerencsére nem tört el semmije, de a sofőr nem állt meg, s ez a munkahelyébe került. Elég nagy gerinctelenség a cserbenhagyás, de ugye van, akinek egy büntetés kifizetése többet jelent akár egy ember életénél!
2016. okt. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!