Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a kanyarodóba érkezem, és...

Ha a kanyarodóba érkezem, és belém jönnek, avagy én megyek neki másnak, az kinek a hibája?

Figyelt kérdés

Tehát, ahogy kezdődik a kanyarodó úgy rögtön bemegyek.Esetleg valaki előzni kezdett, és belém jön, vagy én megyek neki az kinek a hibája?

Ugye minden kanyarodó előtt záróvonal kezdődik, viszont nagyon sokan előznek balról, legutóbb engem egy motoros előzött sötétben, és ugyan belenéztem a tükörbe, de csak akkor vettem észre mikor elhúzott mellettem.

Ahogy kezdődik a kanyarodó,rögtön bemegyek, tehát szinte követem a záróvonalat, nem úgy gondolom,hogy mondjuk az egyenesen haladóból egyszer csak bekanyarodok oda, miközben műár mások besoroltak.


2016. okt. 5. 20:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Vicces vagy nem, a határozat szerint - ami mellesleg szerintem teljesen korrekt volt - mindketten vétettünk a szabályok ellen.


Feltételezem, ugyanez történne a kérdező esetében is.

2016. okt. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Te lennél a hibás

Ugyanúgy, mintha a busz sávba menne szabálytalanul és te kimennél elé féktávolságon belül.

Az elsőbbség a szabálytalankodóknak is jár.

Ha én lettem volna a bíró az előző hozzászóló nem úszta volna meg osztott felelősséggel.


Egyébként meg ritka az ilyen, csak sok a bamba, mindenki hagy 1 kocsiszélességet, mikor eldönti végre besorol a kanyarodóba, ha én meg beteszem, neki pont akkor kell kitenni az indexet.

Bizonyítsa be mindenki szakértővel, hogy ő záróvonalon előzött.



Itt egy példa


[link]

nem esz egyszer, és csó

2016. okt. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Ha én lettem volna a bíró az előző hozzászóló nem úszta volna meg osztott felelősséggel."

Első körben nem bíróság dönt, hanem a rendőrségi előadó. Csak két fellebbezés után kerülne bíróság elé.


Mellesleg inkább ne legyél bíró. Ha ugyanis csak azt hozod ki vétkesnek, aki nem adja meg az elsőbbséget, akkor gyakorlatilag legalizálod a záróvonal átlépését - ami nagyon, nagyon rossz példát mutatna a többi autósnak.

2016. okt. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Így van, az osztott felelősség ilyenkor tökéletes megoldás.
2016. okt. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!