Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rolleresnek is le kell...

A rolleresnek is le kell szállni a járgányáról mikor átmegy a zebrán?

Figyelt kérdés
2016. okt. 2. 19:57
1 2
 1/18 anonim válasza:
63%
Szerintem igen.
2016. okt. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

Igen.

Sőt, ha közúton motoros rollerrel közlekedsz, és megbüntet a rendőr, ne a rendőrt hibáztasd.

2016. okt. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem, mivel nincs rá külön szabály a kreszben, ezért gyalogosnak minősül, ugyanúgy, ahogy a gördeszkások és görkorisok.
2016. okt. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
A motoros roller más tészta.
2016. okt. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szabály talán nincs rá, de a józan ész azt diktálja, hogy a kijelölt gyalogátkelőhelynél a járművezetők gyalogos sebességgel számolnak. Tehát kb. 0,5-4.5 km/óra sebességgel. A futónak sem kell leszállnia a cipőjéről, de ha futva megy át, pórul járhat, s még az autóssal is osztozhat a felelősségen. A rolleresre ugyanez igaz.

Arra figyelj, hogy a jogszabály nem karosszéria. Te kerülhetsz kórházba, nem a KRESZ!

2016. okt. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Alex Fly ***** válasza:
A roller nem jármű. Szabály nincs rá, mert a közúti forgalomban nem vehet részt. De ha mégis járműként akarod használni, akkor ez eg legalább kétkerekű, emberi erővel hajtott jármű lehet, ami a KRESZ szerint a kerékpár definíciója. Természetesen ha annak tekintjük, akkor a KRESZ és az 1990-es KÖHÉM-rendelet szabályait kell alkalmazni (beleértve a kötelező felszereléseket is). Ilyenkor a kerékpáros közlekedés szabályai az irányadóak y a zebrán is. Elektromos roller esetén annyiban változikn hogy a motorteljesítmény (illetve a legnagyobb sebesség) határozza meg, hogy kerékpárnak, smkp-nak vagy motorkerékpárnak tekintendő-e.
2016. okt. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell leszállnia.


Viszont fontos, hogy ha rollerrel, gördeszkával, görkorival akarsz átmenni gyalogátkelőhelyen, akkor azt lassan közelítsd meg és körültekintően, mert az autós nem biztos, hogy észreveszi, ha nagy tempóban közelítesz, és nem tud megállni.

2016. okt. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A roller nincs szabályozva, nem jármű ,gyaloglásnak számít a gurulás. És nem kötelező leszállni,de ésszel kell közlekedni mert neked fáj ha elütnek.
2016. okt. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként az autós vagyok, aki elé egy hülyegyerek teljes sebességgel kirongyolt egy furgon takarásából. Szerencsére nem csaptam el, de ugye csak egy gyalogos sebességével számoltam. :)

Ekkor merült fel csak bennem a gondolat, hogy vajon jármű, vagy sem.

2016. okt. 6. 09:14
 10/18 A kérdező kommentje:
Ja, mindenkinek adtam egy zöldet, nem tudom, ki pontozgat le mindenkit...
2016. okt. 6. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!