Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hajó vizalatt átmegy a hid...

Hajó vizalatt átmegy a hid alatt? Egy ilyen videót keresek.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Illetve lehet nem videó, hanem fotósorozat volt, pár éve láttam. Egy folyó annyira megduzzadt hogy a hajónak esélye se volt átmenni a hid alatt. Nem csak levitte volna a kéményt hanem szó szerint minimális (fél méter) levegő volt csak a hid alja és a viz kozott.

A hajó oldalra fordult s a viz besodorta a hid alá oldalra boritva lenyomta, a hajó átment alatta, a másik oldalon kijött, s egyenesbe állt és felemelkedett.

Úgy tűnt mintha ez egy benszülött módszer lenne ilyenkor a hajó közlekedésre.

Késöbb megtudtam, hogy ez valójában egy szerencsés kimenetelű baleset volt.

A kérdésem az látta e valaki ugyanezt s meg tudja e mondani a linkjét a képeknek vagy a videónak.

Köszönöm.


2015. szept. 19. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem fél méter volt. Legalább három. Van viszonyítási alap, a szénnel rakott bárkákon két ember áll, hozzájuk képest meg lehet tippelni a bárka magasságát. A bárkák még átfértek a híd alatt gond nélkül, csak a tolóhajó nem. A kapitány ezt látta, és ezért oldotta le a bárkákat. A sodrás persze benyomta a híd alá a hajót az oldalára fordítva. A másik oldalon felbukkant, visszabillent, elindították a gépeket, utána mentek a bárkáknak, és mentek tovább mintha mi sem történt volna.


A történet (eredeti oldal törölve, már csak a wayback arcive őrzi):

[link]


Képek:

[link]

2015. szept. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, igen erre gondoltam, s köszi a pontosítást is!
2015. szept. 19. 22:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon szerencsés kimenetelű baleset volt, anno én is láttam a képeket. Sajnos a Dunán '96-ban egy hasonló szerencsétlenebbül játszódott le. :( https://www.youtube.com/watch?v=0J20vQy0Em8 0:40-1:12 közötti részt érdemes nézni.
2015. szept. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt meg az utolsó percekben rángattak ki egy viszonylag új tolóhajót valami muzeális vontatóval:

https://www.youtube.com/watch?v=-65_DKUv3ks

2015. szept. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!