Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » En ezt sose ertettem, miert nem?

En ezt sose ertettem, miert nem?

Figyelt kérdés
En ezt sose ertettem , miert nem helyeznek az utasszallito repulokbe katapultokat mindenkinek ? Senki nem halna meg . A Titanicba miert nem dobaltak ki minden olyan targyat (ágy,szekreny) ami fentmarad a vizen ?

#TUTANIC
2016. aug. 10. 16:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ezt adom kedves utolso.

Jah es amit ember keszit abba mindig tortenhet hiba. Ha itt valakit mondjuk a vonaton megkeselnek kitudnak jonni mentok stb . De repulon 1 marshallal nem sokra mennek.

2016. aug. 11. 11:47
 12/17 anonim ***** válasza:

"egy időben akár 8 ezer-13 ezer repülőgép is a levegőben tartózkodhat"


Ez semmi világszinten, úgy gondolkododj, hogy buszból talán csak Magyarországon van ennyi az utakon ebben a pillanatban is.


"Összehasonlításképpen: az autóbaleset miatti halálra 1 az 5000-hez. "


Nem tudom ki, vagy hogyan számolhatta ezt a statisztikát, de egy nagy hülyeség. Ez azt jelenti, hogy akkor minden 5000 személyből egy meg kéne haljon egy nap alatt autóbalesetben? Csak Magyarországon több millióan ülnek autóba vagy buszba naponta, és mégis napok telnek úgy el, hogy senki sem hal meg. Ez a statisztika nem lehet reális.


Még valami: egy nap alatt hány ember száll repülőre? Szerintem max 10 millió. Aztán csak az idén hány repülőgép lezuhant, ahol többszáz ember rögtön meghalt. Ehhez képest több milliárdan (!!) szállnak naponta autóba és buszba. Mégsem hal meg többezer ember. Szóval akárhogy gondolkozom, nem olyan veszélyes a busz meg az autó.

2016. aug. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Marhaság az az érv ,hogy jaj a katapulttól majd infarktust kap ,megfázik a vízben, meg a sok G terheléstől elájul stb..Na és? Ha magasról zuhan a gép akkor 100% hogy mind meghal ahogy földnek csapódik.Így legalább lenne néhánynak esély,mondjuk túlélné a fele.


Egyértelmű hogy nem önhatalmúan lehetne rángatni egyénenként a katapultkart,amikor éppen egyik utas jól bemálnázik és friss levegőre vágyva húzgálná a kart..hanem a pilóta döntése lenne az aktiválás is.


Ötletek vannak egyben kinyilló gépen elhelyezett nagy ernyőkre meg egyben géptörzsből kicsúszó ejtőernyős utastérre is,ami jó alternatíva lenne.


Egy válasz van erre,miért nincs eddig: a pénz ...nagyon drága lenne a cucc,a kifejlesztés a tesztelés és az eladás,az elfogadtatás ,nem éri meg a repülőtársaságoknak se a gyártóknak. Helyette sokkal olcsóbb nyomni az utaskm-re vetített biztonságot. Ami nyilván igaz is ,mert a statisztikát mindig lehet úgy csavarni hogy az adott célnak megfeleljen.

2016. aug. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Ha a pilóta aktiválja a katapultokat, akkor megint ugyanott vagyunk, lásd a Germanwings járatával történteket. Utas kezébe pedig nem adnak ilyen jellegű "fegyvert", amivel súlyosan tönkre teheti a repülőgépet akár menet közben is.

2016. aug. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Akkor csak vitatkozz a statisztikával, Don Quijote.
2016. aug. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk azért ugyanott,mert a balesetek csak egy elenyésző részét okozza a pilóta szándékos öngyilkos akciója.
2016. aug. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én nem olvastam el a kommenteket. Csak a kérdésre válaszolok. 1. Repülőgépbe azért nem tesznek katapultot, mert az iszonytatóan drága lenne. (Gondold el: Minden egyes ülés fölé egy jól záródó gombnyomásra nyitódó ajtó elhelyezése, illetve az ülés alá a kilövőszerkezet behelyezése rengeteg pénz. Az ejtőernyőről nem is beszélve...) Amúgy jó ötlet lenne.


2. A Titanicban olyan felfordulás volt, hogy süllyed a hajó, hogy ki se lehetett volna vinni a kabinokból semmi nagyobb tárgyat. Azonban az jó ötlet lett volna ha a mentőmellémyes utasokat kilövik, csak megfagytak volna sajnos. Talán a legjobb lett volna, ha kis emberméretű deszkákra/csónakokra rámásznak egyessével, és azt lövik ki... Dehát ez is milyen drága lenne. De ötletnek jó amit írtál.

2016. aug. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!