Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » En ezt sose ertettem, miert nem?

En ezt sose ertettem, miert nem?

Figyelt kérdés
En ezt sose ertettem , miert nem helyeznek az utasszallito repulokbe katapultokat mindenkinek ? Senki nem halna meg . A Titanicba miert nem dobaltak ki minden olyan targyat (ágy,szekreny) ami fentmarad a vizen ?

#TUTANIC
2016. aug. 10. 16:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Erre a válaszra én is kíváncsi vagyok.Gondolom időigényesebb és bonyolultabb lenne megcsinálni hogy mindenki katapultálhasson meg többe kerülne.Nekem ez a tippem
2016. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Azért a katapultálás sem teljesen veszélytelen dolog, a hirtelen fellépő gyorsulás komoly sérüléseket okozhat, illetve szükséges hozzá egy bukósisak, és a folyamatosan bekapcsolt ötpontos biztonsági öv. Illetve nyilván ahogy a rosszakarók most is képesek bombákat robbantani, úgy ezt a rendszert is ki tudnák használni a céljaikhoz. Nem véletlen, hogy katapultot csak az alaposan kiképzett katonák használnak, és ők se túl gyakran.
2016. aug. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Egyrészt ez a legbiztonságosabb utazási forma. Másrészt igen csak sokba kerü egy katapult ülés. Nem is alkalmas mindenki a használatára a 18G-s gyorsulási erő miatt. Harmadrészt jó harcipilótát drágább kiképezni, és nehezebb találni mint utast.


Valószínüleg a többség nem egy közepes szerszám készlettel szált a Titanikra, hogy baj esetén a lerögzített berendezési tárgyakat feltudják használni életmentésre a 4°C-os vízben.

Legutóbb én is Beta szekrény nélkül szálltam hajóra. Belátom felelőtlen voltam.

2016. aug. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Mert az emberek azonnal megfulladnának és megfagynának, amint túlélték az egymásnak való szinte elkerülhetetlen nekiütközést és az edzett szervezetnek is alig elviselhető gyorsulást.
2016. aug. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Szerinted bárki aki a repülőn utazik, a kismama, a 80 éves tata, a 3 éves kisgyerek, stb, csak úgy készen állna arra, hogy bármikor "kiugorjon" a gépből? A fele infraktust kapna ijedtében.
2016. aug. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Végülis igazatok van, nem gondoltam át ezt eléggé.

De felvennék a maszkot, meg védőruhát, nem tudom akkor mi lenne erre a legbiztonságosabb , én sose ülnék fel a gépre mert bármikor lezuhanhat és mondhatja bárki hogy 1 a millióhoz az esélye akkor se biztonságos.És én bármit bevállalnék hogy túléljem az esedleges zuhanást.

2016. aug. 10. 22:41
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

Akkor utazz vadászgéppel, azon van katapultülés. Igaz, kissé drágább, mint jegyet venni egy utasszállítóra, de inkább te fizess többet, mint mindenki más. (kb. teljesen újra kéne tervezni az utasszállítókat, és jóval kisebb lenne a kapacitásuk, ellenben drágább az üzemeltetésük, plusz a katapultülések önmagukban extra veszélyforrások lennének).


Persze utazhatsz mással. Pl. busszal, ahol nincs robot- és másodpilóta, ha szívrohamot kap a sofőr, 10 másodpercen belül egy szakadékba zuhanhatsz. Vagy vonattal, ahol nincs biztonsági ellenőrzés, ha Allahu Akbárnak épp ott támad kedve késelni, vagy lőni, vagy robbantani, nyugodtan megteheti. Esetleg autóval, ahol olyasmiken múlhat az életed, hogy pl. a szembejövő kamionon Józsi bácsi meghúzta-e rendesen a kerékanyákat.

2016. aug. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
De ezt birom hogy a repulon kivuli osszes mas kozlekedesi eszkoz mindenki szerint sokkalta veszelyesebb . Azert abba gondoljunk mar bele hogy a repulo mar a legkisebb hiba vegzetes lehet . A repulon hiaba ban biztonsagi or siman betudnak juttatni bombat vagy amit akarnak habyszor fordult mar elo hogy elteritettek egy gepet. Az is ritka hogy a masiknak kiesik a kereke . Busszal meg kijar szakadekok mellett ???
2016. aug. 11. 11:16
 9/17 anonim ***** válasza:
Mindig jönnek azzal a hülye dumával, hogy milyen kevés repülőbaleset van.. Hát persze, az országban felszáll maximum néhány tucat repülőgép néhány ezer emberrel, viszont buszból több ezer indul el naponta az országban, és emberek milliói utaznak vele. És mégsincs mindennap halálos baleset a busszal, sőt, elég ritka. Ez az arány az egész világon igy van. Ahhoz képest, hogy milyen kevés repülőgép jár, egész gyakran hallani tragédiákról, és ahogy a kérdező is mondja, a repólő a legbanálisabb hibától is lezuhan, és akkor ott 150-200 ember meghal... Buszban nagyon ritka, hogy mindenki meghaljon, sérülésekkel meg lehet úszni egy balesetet.
2016. aug. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Ahhoz képest, hogy milyen kevés repülőgép jár"


Na ezt gondold át még egyszer...


Világviszonylatban: "naponta 93 ezer polgári járat indul 9 ezer repülőtérről, és egy időben akár 8 ezer-13 ezer repülőgép is a levegőben tartózkodhat"


"repülőbalesetre 1 az 1,2 millióhoz az esélyünk, a légikatasztrófa miatti halálra pedig 1 a 11 millióhoz. (Tehát egy baleset jut 1,2 millió járatra, egy haláleset 11 millió repülésre.) Összehasonlításképpen: az autóbaleset miatti halálra 1 az 5000-hez. Fényévekkel nagyobb tehát arra az esélyünk, hogy a repülőtérre tartó úton történik velünk valami, mintsem utána."


Szóval annyira nem nagy az esélye, mint az autóbalesetnek pl...

2016. aug. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!