Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha vezetek milyen gyakran...

Ha vezetek milyen gyakran fogok ekkora parasztokkal találkozni?

Figyelt kérdés

Ma volt a 15.-ik órám, és lakott területen kívül mentünk az oktatómmal.Szemből sorban jöttek a kocsik, és egy fekete BMW elkezdte őket kielőzni.Még messze volt, kérdeztem is az oktatómat,hogy az be fog e férni.Mondta,hogy befog,de egy kicsit lassítsunk, az a biztos.Így mentem 80-al, a BMW csak jött-jött, és jött, és már egészen közel volt, az oktatóm mutogatta neki,hogy menjen már vissza, az meg a távolsági fényszóróját elkezdte villogtatni, és vagy ő, vagy valaki a sorból tövig nyomta a dudát.

Nem akarok csúnyán fogalmazni, de k***a közel volt, és az oktatóm bele is nyúlt a kormányba, lehúzta az út szélére a kocsit, ott is fékezett.

Nagyon nyugodt ember, de úgy elkezdett káromkodni, hogy magam is meglepődtem.

Aztán remegett a lábam is, mert tényleg annyira közel volt...ő azt mondta,hogy 25 éve oktat, de ekkora barom***val még nem találkozott.

Elhiszem neki, de mégis kicsit félek most újra vezetni, mert vannak ilyenek, és hiába megyek szabályosan, ha jön egy ilyen én fogok meghalni.

Ha nem lassítunk már az elején 80-ra, akkor szerintem annyi kellett volna,hogy összemenjünk. (A BMW a legelöl haladó autót akarta beelőzni, és nem sorolt vissza)


2016. júl. 15. 19:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
31%

Mi lesz veled kicsi csillag mikor egy 40tomnás kamion fog így veled szemben jönni...

Tudod ez is olyan az utakon, hogy annak van elsőbbsége akinek megadják!

2016. júl. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
41%

Ezen én is csodálkoztam, hogy az oktatónak kellett belenyúlni a kormányba... Sose szégyen fékezni, főleg ha szemből jönnek nagy sebességgel.

Ez ösztön, hogy lehúzódsz, nem szabad ilyenkor a sávban tartani.

2016. júl. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora parasztokkal akkor fogsz gyakran találkozni, ha sokszor vezetsz olyan, több száz kilométer hosszú főútvonalakon, mint pl. a 4-es, 8-as, 86-os, ahol keveredik a lassú helyi és a türelmetlenebb távolsági forgalom. Máshol azért ritkább.


Ilyenkor nincs más, mint lassítani, jobbra húzódni, villogni és ha már biztonságban vagy, az ismert kézjellel áldást osztani a baromnak.

2016. júl. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én nem vezetek sokat, csak heti 50-200 km-t, kb. 2 hetente találkozom ilyennel.

Nem csak fekete BMW-sek, hanem sok hivatásos sofőr is, kamionnal meg kisteherrel. Múltkor egy busz elől kellett a padkára rántanom a kormányt, mert a sofőr úgy gondolta, hogy elfér az előzött biciklis meg köztem lévő 3 méteren. (A busz ugye csak 2,5 m széles...)

Én ilyenkor nem félek a dudát használni, csak hogy rontsam a sikerélményét.

2016. júl. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Naponta többször.


Egyet azért nem értek...

Ha valakit előznek - akkor gondolom nem 200-zal ment-, és közel van a szembejövő, miért nem képes lassítani??? az előző autó meg szinte az orom előtt megy vissza a sávjába.


A legveszélyesebb típust kihagytátok: az ÖNKÉNTES RENDŐRÖK!


Egyfajta típust szivatok, őket!

Például: fordulnék ki balra, a védett útra, mögöttem a nagyokos meg jobbra. Padlógázzal kellene indulnom, ha ki akarnék férni a jobbról jövő elé. Ő meg dudálgat, balszerencséjére az összes autót megvártam, hogy elmenjen. :-)


Ugyanez kisteherautóval: Az ipse ki is szállt, hogy majd el igazit engem. Megvártam, hogy sétáljon egy kicsit, majd röhögve elindultam. :-)

2016. júl. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2016. júl. 17. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
52%

16: ott elsődlegesen nem a gyorshajtás volt a hiba, hanem a stoptáblánál az elsőbbség meg nem adása. De nagyon szeretik CSAK a gyorshajtásra ráverni a balhét. Szánalmas és manipulatív próbálkozás.


STOP tábla, 90es tempó engedett a keresztúton.

Száraz aszfalton a féktáv 62méter. És ez erős, hirtelen fékezést jelent! Itt ennek a töredéke van meg.

A SUV meg kihajt a szgj elé 20-30 méteren belül? Ez öngyilkosság.


Persze nem jó dolog a relatív gyorshajtás és sok baleset van belőle, ebben a videóban egyértelműen nem a gyorshajtás okozza a bajt, hanem az elsőbbség meg nem adása.


Hatásos, de manipulatív ez a videó nagyon! Aki valóban aggódik a kisgyerekéért, az egy ilyen üres úton megvárta volna a keresztforgalmat és nem rohan a halálába.

2016. júl. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!