Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Minek ültetnek fákat az út mellé?

Minek ültetnek fákat az út mellé?

Figyelt kérdés

Nem lenne biztonságosabb ha lene hely, amikor pl. leszorítják az ambert? Nagyon sok baleset végződik a fák miatt tragikusan.

Vagy így akarnak népességet szabályozni?


2016. jún. 29. 23:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha az országutakra gondolsz ott a földek szélére ültetik a szélerrozio miatt az,hogy az út ott fut az csak másod szempont


-Post Scriptum

2016. jún. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

A te és a hozzád hasonlóak hülye gondolkodása miatt irtják a fákat az utak mellől! :(


Természetesen naponta több ezer embert szorítanak le az utakról, és tömegesen halnak meg a fák miatt!

Ja nem, mégse!

2016. jún. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

éltem olyan országokban, ahol több száz kilométeren keresztül semmi nem volt az út szélén...még az országban is alig volt fa..ott is leszorítják a balfácánokat, aztán a sivatagban halnak meg..nem kell ahhoz fa(sor)


itt a jövő nemzedékének ültetik, legyen árnyék, és szép is...

persze a későbbi gondozás az elmarad, és abból van sok baleset.

2016. jún. 30. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon a síkvidéki utak mellé azért ültetnek fákat, mert így könnyebb elejét venni a hóátfúvásoknak, valamint valamelyest csökkentik az oldalszelet is. Ezen kívül régebben problémat okozott a már említett erózió is: a homokos talaj gyakran temette be mozgása során magát az utat is. Ezért meg kellett kötni fasorokkal a homokot is. (Nen tudom, próbaltál-e a jó kis alföldi homokban autózni vagy biciklizni - leginkabb a mély porhóhoz hasonló "élmény" és jól el is lehet akadni benne. Tevével és lóháton járható leginkább.)
2016. jún. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedet tovább gondoltam. Ne legyen távirányító a tévékhez, mert mostanában sok bombát robbantanak távirányítással.

Azt mondod, hogy az a hülye, aki fát ültet, s nem az, aki leszorít?

Én meg azt, hogy rengeteg olyan embernek van jogsija, akit még az anyósülésre sem lenne szabad engedni ülni.

A mentálisan alkalmatlanokat kellene kiszűrni, nem a fákat irtani.

2016. jún. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Ha az országutakra gondolsz ott a földek szélére ültetik a szélerrozio miatt az,hogy az út ott fut az csak másod szempont "


Nem, a fájlelérési utakra gondoltam.:)

Egyébként köszönöm az értelmes választ.

2016. jún. 30. 21:13
 7/16 A kérdező kommentje:

"Természetesen naponta több ezer embert szorítanak le az utakról, és tömegesen halnak meg a fák miatt!

Ja nem, mégse!"


Először hosszabban kezdtem kifejteni, de rájöttem neked ennyi elég:

3 embert is ismertem akik fára csavarodtak saját hibájukon kívül és meghaltak, 2 az utóbbi évben. (1: kamionos elaludt, ki kellett térni, nem sikerült; 2: leszorították, mert valaki nem tudta befejezni az alőzést; 3: út széléről váratlanul jelzés nélkül elékanyarodtak, félrerántotta)


Szóval ha te meg a hasonlók lennének a helyükben valószínű engem sem különösebben rázna meg.

2016. jún. 30. 21:17
 8/16 A kérdező kommentje:

5# a távirányítós példád marhaság, a többivel részben egyetértek. Bár az út mellett szerintem a lőtéri kan kutyát nem érdekli hogy mi szép és mi nem. Ha a szépség érdekelne bárkit is az illetékesek közt, akkor nem puszítanának ki 100 éves fákat máshol ahol viszont helyük van, pl. szigliget, vagy a városliget.


Az hogy sokan vezetnek akiknek nem szabadna, tény, de attól nem lesz jobb senkinek ha azt írják a sírjára hogy a másik volt a vétkes. Gondolom ha szűrve lenne hogy ki vezethet, azért nem tartanád feleslegesnek a biztonsági övet és a légzsákot?

2016. jún. 30. 21:26
 9/16 A kérdező kommentje:

Egyébként én is hasonló indokora gondoltam mint a hóátfúvás, az erózió eszembe sem jutott, de ezeket mint meg lehet bokorral is oldani. Az sem veszélytelen, de azért nem úgy "tompít" mint egy fél méter vastag fatörzs.


Egyébként meg tonnaszám vágják az erdőben a fákat, csak mert kell újgazdagnak a kandallóba, meg bútoralapanyagnak. Amit az utak mellől vágnának az nem kellene az erdőből. Egyébként azt az indokot sem értem hogy az úton minek árnyék? Otthon a kertben vagy a parkokban nem vitás, hogy jó az árnyákában űcsörögni, de aki már vezetett, az tudja hogy amikor szemből besüt a nap és felváltva szembesüt, majd jön az árnyák, megint fény-árnyák-fény... így tovább, mennyire balesetveszélyes tud az is lenni.

2016. jún. 30. 21:32
 10/16 anonim ***** válasza:
9%

Egyébként a kérdező teljesen logikus dolgot feszeget. Nekem is eszembe jutott már ,hogy teljesen felesleges a fasor az út szélén ahol egyébként nincs erdő. Mert vannak erdei utak,ott logikus hogy van fa az út szélén,de rengeteg nyílt terepen vezető út is van ahol viszont nincs fa,és ott sem tűnik el az út a szél miatt. Autópályák mellett miért nincs fasor ??


Cserjés bokros megoldás vagy hó-szélfogó háló is megoldás lenne. Igazából mindenki lexarja ezt a problémát,pedig leginkább önhibájukon kívül halnak meg fának ütközve az emberek,mert kikerülnek egy szemből előzőt .De ha pl csak lesodródik az útról valaki és van kifutása a kocsinak, akkor megúszná.

2016. júl. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!