Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor nem azért kísér a...

Ilyenkor nem azért kísér a rendőrautó, hogy nyakon vágja az ehhez hasonlókat?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vagyok jártas Budapesten, de ha valakit nagyon érdekel kikeresem,hogy hol történt.

Tehát kereszteződés felé mentem, nagy szirénázás, és egy rendőrautó áll be a 3-4 sávos útra "keresztbe".

Vele együtt jön a mentő, de a belsőben mögöttem érkező fekete Mercédesz átvág a külső sávba, és legalább 100 km/h-s sebességgel keresztülvág a kereszteződésen, még a mentő áthaladása előtt.

A rendőr viszont tovább kísérte a mentőt, nem ment utána.Gondoltam,hogy esetleg egy olyan ember visz a mentő akihez rendőr kell, na de akkor is.Fura nekem,hogy hagyják az ilyet menni.

Egyébként 50 volt a megengedett sebesség, és azt azért hozzátenném,hogy a rendőrautó elég gyorsan bukkant fel, kicsit megijedtem mikor beállt elém, de tartva a tempót biztonságosan megtudtam állni.


2016. jún. 27. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok Cobra 11-et néztél. A rendőr beszólt rádión, hogy mi a helyzet nem áll neki üldözni senkit ész nélkül.
2016. jún. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha az a rendőr a mentőt kísérte, akkor nem a szabálysértők megállítása a feladata. Ennyi.
2016. jún. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tehát a Merci átment még úgy, hogy nem akadályozta a mentő elhaladását? Ebben az esetben nincs is miről beszélni.

Elhiszem hogy 100-al ment a Merci, de megállitja a rendőr, mit mond neki? Hogy maga 100-al ment és megbüntetjük önt? Ehhez bizonyiték kell, vagyis fénykép. Mondjuk vicces, hogy a Merci jobban tudott haladni mint a mentő, de na, ez van. Még a külsőben "előzésbe" sem tudnak belekötni, mert ez csak elhaladásnak minősül. Hozzá kell tennem, azért bátor volt a fiú, hogy rendőr mellett igy elhúzott.

2016. jún. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

...."nem vagyok jártas Budapesten"...



pont ezért teszel fel ilyen kérdést...pár év, és beletörődsz...ez mindennapos.

2016. jún. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A mentő útját keresztezve ment el, nem pedig a mentővel párhuzamosan haladva.
2016. jún. 28. 11:13
 6/7 anonim ***** válasza:

A rendőrautónak az volt a feladata, hogy a mentőt kísérje. Ha nekiáll szabálysértőket kergetni, és otthagyja a mentőt, akkor nem a feladatát végzi.


09:53 Mondjuk arról beszélünk, hogy a rendőr megállította a forgalmat, a mercis meg nem állt meg.

2016. jún. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rendőr szeme.láttára történnek durvább dolgok is.

Ezt valószínűleg rögzítette a fedélzeti kamera. Ami bizonyíték. Egy feljelentés és megy a bírság.

Ad kettő valószínűleg fontosabb dolga volt mint csicska sekkfejekkel foglalkozni.

2016. jún. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!