Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Föl lehet menni Kacsóh Pongrác...

Föl lehet menni Kacsóh Pongrác fölüljáróra kerékpárral?

Figyelt kérdés

[link]


Adott az M3-as autópálya budapesti vége, ami ugye a Hungária körút, és a Róbert Károly körút találkozásába torkollik. Nem tudom, hogy hivatalos neve-e a Kacsóh Pongrác fölüljáró, de tény, hogy ott van.

Van olyan része, amit használható kerékpárral, vagy csak alatta lehet átmenni? Ha van érdeklődés, később leírhatom, hogy nekem mi a véleményem, de érdekelne, mindenféle vélemény. kérlek jelezzétek a kommentárotokban, hogy ismeritek-e a helyet, vagy csak a térkép alapján mondtok véleményt.

Köszönöm


2010. ápr. 12. 13:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem oda ne menyj fel biciklivel, nem tudom, hogy lehet-e, de nem ajánlom. Az Erzsébet királyné útjánál van egy átjáró a vasút alatt, ott menyj át.
2010. ápr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ismerem a helyet. Nem szabad felmenni, és veszélyes is. (Nehezen belátható, és a sávban nem fér el rendesen egymás mellett 1 bringa és 1 autó.) Én is inkább egy kis kerülőt javaslok az Erzsébet királyné útja aluljáró felé.
2010. ápr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy fel szabad-e menni, de nagyon veszélyes. Én kocsival járok arra minden nap, de nagyon féltenélek, ha bicajjal ott meglátnálak!
2010. ápr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

kettő nem tudja, a második válaszolónak meg keresztkérdés, mindjárt kettő:


I. ha a Kacsóh Pongrác út XIII. kerületi oldaláról, mondjuk az uszodától indulva akarok menni a hősök terére(Kós Károly sétány), akkor sem? hovatovább ugyaninnen a Hungária körútra is viszonylag egyszerű fölmenni, tábla se tiltja. a Róbert Károly körútra ráfordulni kicsit rizikósabb, mivel ahhoz ugye be kell menni két sávot, de az előbbi két alternatíva logikája alapján ez sem tiltott(mondjuk a sávváltást eleve nem teszi lehetővé valamilyen szabály, idiótaság).


II. ha a Róbert Károly körútról vagy a Kós Károly sétányról támadok, és a Kacsóh Pongrác út XIV. kerületi oldalára letérek a fölüljáróról, akkor sem szegek szabályt. vagy igen? melyiket?


amit tényleg nem lehet, az a következő: a Hungária körútról nem kanyarodhatok föl a felüljáróra, mivel ez a sáv a belső sávja lesz az autópályának, itt két sávot kéne evickélni kifelé. itt konkrétan tábla is tiltja a kerékpáros közlekedést.


egyébként ahhoz egyenesen átmenjünk a felüljáró alatt, mindkét irányban kétszer kell sávot váltani, be, utána ki.

a Róbert Károlyról a Hungária felé ráadásul visszafelé két sávot. :S

de komolyan, hol bukik az én gondolatmenetem?

2010. ápr. 12. 15:29
 5/19 anonim ***** válasza:

Ott, hogy valaki simán el fog gázolni.

Én is bicajozom, de ez őrültség...

2010. ápr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
rendszeresen járok arra, és eddig még megúsztam. semmi nem tiltja, arról pedig nem én tehetek, hogy sok az idióta. nem mellesleg meglehetősen széles sávokról beszélünk.
2010. ápr. 12. 15:59
 7/19 anonim válasza:

Öszintén nem tudom, hogy pontosan hol van az a felüljáró mivel "vidéken " élek, de egy biztos kerékpárral felüljárón tilos közlekedni. Ha véletlenül-ne adja meg az Isten- balesetet szenvedsz-elütnek-, akkor nagy a valószínűsége, hogy te leszel a felelős és a sérüléseid mellé még egy jókora büntetési csekket, valamint a másik járműben ill. gépjárműben okozott kárt is be fogják rajtad hajtani. Reméálem azért egy kicsit segíteni tudtam. egyéb iránt én is biciklivel járok szinte mindenhova bár nem Bp-n lakom de Mo egyik nagyvárosában.


Üdv: Ist!

2010. ápr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

nem mondanám, hogy töviről-hegyire ismerem Budapestet, viszont kapásból tudok négy-öt helyet, ahol fölüljárón lehet közlekedni kerékpárral - ill. semmi nem tiltja, és más út nincs is.


"egy biztos kerékpárral felüljárón tilos közlekedni"


ezt nem tudom hol mondja ki a kressz, de elhiszem, ha megmutatja valaki.

2010. ápr. 13. 15:26
 9/19 A kérdező kommentje:
sőt, fölüljárót is ismerek, meg hidat, amire nem lehet, és kint is van a tábla.
2010. ápr. 13. 15:28
 10/19 anonim ***** válasza:
egyrészt életveszély, másrészt tilos. legalábbis a városliget től- kifelé irányban, kinn is van a tábla. te ne mvagy normális hogy ott bringázol. én is bringázok elég sokat, de oda nem mennék fel.... mér nem mész az erzsébet királyné utjai aluljárón? 3 perc kitérő az egész, és nem az életed a tét, hogy kivasal a kamion. már ne is haragudj...
2010. ápr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!