Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor miért néznek csúnyán?

Ilyenkor miért néznek csúnyán?

Figyelt kérdés

Rövid lakott területen kívüli szakaszon akartam megelőzni egy autóst, aki úgy gondolta,hogy ő nem gyorsít fel amíg megteszi azt az 2 km-t.

Én viszont haladni szerettem volna, amúgy is inkább 40-el ment a városban, úgyhogy nem akartam mögötte menni.

Az út enyhén kanyarodott, de szaggatott vonal volt, én meg kitettem a kocsit, de jöttek szemből, és bár "messze" tartott, de inkább fékeztem, és visszamentem mögé.

A szemből jövő meg nagyon csúnyán benézett mikor eljött mellettem, de nem értem miért.

Szerintem betudtam volna fejezni, de ahhoz lehet,hogy kellett volna a másik két autós közreműködése, bennük meg nem bízhattam meg, ezért ezt láttam a legjobbnak, mintsem,hogy kórházba kerüljön bárki is.

Ha neccesen, de befejezem az előzést, akkor értem,hogy ingerült lesz, de erre miért?Mi fáj neki abban,hogy menni szeretnék egy amúgy lassan haladó autóst megelőzve?


2016. jún. 4. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Ebben egy kivetnivaló van. Kanyarban nem előzünk, mert nem látjuk be a teljes utat a biztonságos előzéshez.

Nem tudod felmérni a nem látott autó gyorsaságát, távolságát, és ezért megy a szájhúzogatás, teljesen jogosan.

2016. jún. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Rengeteg kanyarban van szaggatott vonal, ahol semmit nem látni a szembejövő forgalomból. De nehogy már záróvonal kelljen ahhoz, hogy tudj gondolkodni. A szembejövő lehetett volna 10-20 méterrel közelebb, akkor aztán lehetett volna csúnyán nézni. Valószínűleg be is kellett fékeznie, amikor meglátott, biztos az volt a baja, én is úgy néztem volna.
2016. jún. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt is írd le hogy mekkora szakasz volt belátható, mert így nehéz megítélni. Mindenesetre jobban tetted hogy visszamentél és nem veszélyztettél mást. Én rendszeresen látom hogy akár záróvonalon is megelőznek, aztán 2 méterre előttem bevág, mert jönnek szembe. Aztán ha villogok, akkor persze int hogy bocsi (természetesen nem magyarországon ott ilyet nem ismernek), csak épp ha ütköznek és nekem is bajm lesz akkor kicsit sovány vigasz a bocsi.
2016. jún. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha a kérdező azt írja, neccesen de be tudta volna fejezni az előzést, akkor azért nem a szembejövő arcába tette ki a kocsit, ne ugassátok már le rögtön. Kinézett, jöttek, visszament. Teljesen hétköznapi.


Kérdező, ne foglalkozz vele. Van, aki már azért is csúnyán néz, mert létezel. Vagy azért, mert egy schegg, vagy azért, mert fogalma nincs, épp hol vna, mit csinál, csak arra tud koncentrálni, ohgy elég erősen markolja a kormányt. Ne foglalkozz mások érzelmeivel, mert magadat teszed tönkre vele.

2016. jún. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azért nem egy hajtűkanyarról beszélünk.

Írtam,hogy enyhén kanyarodott, elnéztem az előttem haladó jobboldala mellett, majd óvatosan elkezdtem kitenni a kocsit, és mint kiderült, pont úgy takarta,hogy nem láthattam.

Nyomtam egy gázt, de mivel nem egy 6 ezres Mergám van, éreztem,hogy ez nem biztos,hogy elég, így azután rögtön fék, és szépen vissza.

(nem csikorgott, nem ütöttem ki a fejemmel a szélvédőt)

2016. jún. 4. 22:24
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem a voanl a léyneg hanem hogy beláthatóe a szakasz.
2016. jún. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igazából mindegy a szitu, a lényeg hogy ne foglalkozz azzal ki hogy néz ,sokkal könnyebb lesz az életed :D

Mellesleg jól csináltad amit csináltál,kinéztél nem volt alkalmas a hely előzésre ,visszamentél. Jobb ez mint egy necces előzés ahol mindkettőnek satuznia kellene hogy beférj.Na akkor is csúnyán néznek :D

2016. jún. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Szerintem betudtam volna fejezni"


Ez a híres utolsó mondatok egyike, gondoltam szólok.

2016. jún. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tévedés. "Szreintem be tudom fejezni." Ez lehetne híres utolsó mondat. Feltételes módban azonban egészen mást jelent - azt, ohgy a kérdező nem vakmerően belement az előzésbe, hanem kinézett, látta, hoyg nem biztos a siker és visszament.


Ti, lepontozók, sosem néztek ki előzés előtt? Vagy mi a lepontozás oka? Nem értem. Egéyz enyhe ívű, belátható kanyar, kinéz, LÁTJA, HOGY JÖNNEK, visszamegy.


Ti hogy csináljátok? Csak nyílegyenes szakaszonelőztök? Még ott sem, mert beszariak vagytok? Vagy az nem tetszik, hoyg kinézett és meggondolta magát? Ti kinézés nélkül, rögtön kezditek az előzést, ugye? Vagy a véretek hajt, és ha már kinéztek, akkor muszáj beleállni, lesz ami lesz? Mi? Nyúlbélák.

2016. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 9/9 Időpont ma 12:24


Talán ha értő olvasással elolvasnád a kérdést, kezdetnek nem kerülnél önellentmondásba két mondaton belül.

2016. jún. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!