Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi lehet az oka, ha valaki...

Mi lehet az oka, ha valaki autójába mindig belehajtanak?

Figyelt kérdés

Valami sajátos vezetéstechnika lehet a háttérben? A kérdésben érintett gépkocsivezető még senkinek nem okozott balesetet, de az ő autójába évente kétszer belemennek. Ez azért sok! Most a legutóbbinál személyi sérülés is történt, 8 napon túl gyógyuló... mintha fokozódna, mivel fog járni a következő? Még csak az év felénél járunk...

Nyilván valami pszichés komplexusra is gondolok, de ti hogy látjátok?



2016. máj. 27. 20:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Ott valszeg nála kéne keresni a hibát. :D GOndolom olyan helyeken és úgy fékez ahol nem kéne.
2016. máj. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Beviz Elek ***** válasza:
76%

A sofőrrel van a gond. Kiszámíthatóan kell vezetni. Én pl egy nagyobb fékezés közben is belenézek a tükörbe (ha van időm). Ilyen pl az autópálya, megnézem hogy a mögöttem jövő reagál-e időben, ha nem akkor elengedem a féket és kicsapok a leállósávba.


Mindig kiszámíthatóan vezetek, egyszer volt egy neccesebb helyzet, a bömbis régenbarnult gyerek jampizott az ónosesőben. Hiába volt zöld, a kereszteződés közepéig jutottam volna, ezért megálltam a lámpa előtt, ő pedig nem tartott megfelelő követési távolságot, szerencsére meg tudott állni időben.


A teljes történethez hozzátartozik hogy épp rágyújtottam/babráltam a rádiót, tehát én is későn vettem észre hogy nem fogok beférni, beletapostam a fékbe (kb 30-cal gurultunk a dugóban). Jogilag ugye az ő hibája lett volna, de ha nem foglalkozok mással akkor ez nem történik meg.


Az hogy 1-1 autós elbambul az előfordul, de hogy rendszeresen összetörjék az nem véletlen.

2016. máj. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
22%
Hát azért ez durva balszerencse is.
2016. máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%

Ezt így nem lehet megmondani. Most ha idén 2x állt a pirosnál és 2x beledurrantottak hátulról arról nem tehet.


Forgalomban meg vagy tehet róla vagy nem.

2016. máj. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
23%

Baromság,hogy az ő hibája is.

Ha a rendőrség nem hozta ki,akkor ez balszerencse, de számomra abszurd,hogy belém jön valaki, és én lennék a hibás.

Akárhol történik, akármilyen szituációban, hiába nem kiszámítható a mozgásom, nem vagyok hibás.

Ezer megannyi kiszámíthatatlan mozgású autóst láttam már, egyikkel sem ütköztem.

2016. máj. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
A lassan közlekedő, bizonytalan sofőrök a legveszélyesebb kategória, annál rosszabb nincs. Kb az úton èlek, sok ilyennel találkozom, kiszámíthatatlan a viselkedésük.
2016. máj. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hálás vagyok minden reagálásotokért, mindegyiken elgondolkodom.

Még annyit, hogy az autóval fogyatékos felnőtteket, gyerekeket szállítunk.Ezeknek a személyeknek állapotuknál fogva is magasabb a szorongásszintjük. A személyes felelősség magas szintjét ez határozza meg. Így vagyok ambivalens döntés előkészítésben,.... de hamarosan dönteni fogok.

2016. máj. 28. 11:53
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

Rengeteg tökölődő, vacakoló, ha kell, ha nem lassan hajtó vacak sofőr van. Többet nyomják a féket mint a gázt, bizonytalanok, azt se tudják hol vannak. Kínszenvedés ilyen mögött haladni.


Ettől függetlenül úgy kell megválasztani a követési távolságot, hogy az ilyet se billentse se.gbe az ember.


De még jobb leversenyezni őket, aztán harcoljanak ott magukban tovább.

2016. máj. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28%

Teljesen természetes ha sok a lassan haladó, mert a többségnek nem a munkája a vezetés ,csak el akar jutni néha A-ból B-be :boltba ,óvodába ,telekre. Soha nem is fog kialakulni az a fajta rutinja mint egy napi 8-10 órát vezető embernek és nem is lesz bevállalós ha mondjuk már öreg vagy gyerekeket szállít. Ezen kár pattogni, feszülni, el kell fogadni és nem dühöngeni meg a seggében vonatozni a kormányt verve mint egy idegbeteg pávián ,mert ettől csak a balesetveszély nő meg. És egyértelmű hogy aki hátulról nekimegy valakinek az a hibás ,jogilag és biztosításügyileg is.

Másrészt balszerencse kérdése is a dolog mert ismerősömet álló helyzetben pirosnál, meg zöldön áthaladva is telibekapták már 3x és mégse tehet róla szemernyit se.Rossz karma.

2016. máj. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Teljesen természetes ha sok a lassan haladó"

Hát nem természetes! Nagyon nem!

Ezt is büntetni kellene!

Nem kell bevállalósnak lenni, de a forgalomnak megfelelően kell haladni. Nem normális az pl, ha nincs előtte senki de ő csak 30-cal megy mert neki az a "biztonságos", meg ott is "elsőbbséget" akar adni ahol nem kellene (elengedi azt akinek macisajtja van, de nem előzékenységből, hanem mert lövése sincs a dolgokról)!

Rengeteg ilyen van.

Persze te vagy a hibás, ha telibevered hátulról, de a bizalmi elv miatt neked erre számítani kell?

2016. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!