Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogsisok! Ti merre...

Friss jogsisok! Ti merre közlekedtetek első alkalommal, jogosítvánnyal a kezetekben?

Figyelt kérdés
Néhány hete tettem le a jogsimat egy német prémiumkategóriás autóval, viszont a családban csak egy jóval régebbi F Astra van (szervó nélküli, ~60LE), tehát egy elég régi autó. Milyen környéken kezdjem el "megszokni" az autót, hogy ne legyen problémám belőle? Vagy inkább várjam meg, amíg meg nem engedhetek magamnak egy normális autót és addig nem felejtek el vezetni? Gondolom főútvonalon jóval biztonságosabb és célravezetőbb egy friss jogsisnak megkezdeni a rutinszerzést, mint a zsúfolt belvárosban.

2016. máj. 7. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Én egy kisebb városban szereztem meg a jogsit, ahogy megérkezett az igazolvány azonnal egy megyeszékhelyre kellett mennem ahol lámpás körforgalom, villamosok, mélygarázsok vannak szemben azzal a várossal ahol tanultam ahol kb. 100 méteren volt párhuzamos közlekedés és ennyi volt az extra.


Először kompoznom is kellett, de azt megszüntették közben, ezért a jogsi megszerzését követő 1. hónapban már autópályára is fel mentem, ráadásul úgy, hogy teljesen egyedül ültem a kocsiban.


Én egy Toyota Yarison tanultam meg vezetni, utána át ültem a régi, 20 éves agyon vágott Swiftünkbe, ami műszakilag egy rozsda boglya volt, megesett, hogy autópályán kellett betolni, volt mikor a városban szét csúszott a kuplung bowden és 1x a fék is elromlott.


Most már 3 éve vezetek, a kocsi azóta ki lett glancolva, műszakilag jobban megbízható, ezektől az esetektől pedig igen sokat tanultam.

2016. máj. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jogsi után leginkább csak környéken ahol ismertem, de ez enm manapság volt már.
2016. máj. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Ilyenkor az a legfontosabb hogy minél többet és minél többféle forgalmi szituációban vezess, a tapasztalatszerzés végett. Eleinte lehetőleg olyan személy kíséretében utazz akinek már régóta van jogosítványa és hasznos tanácsokkal tud ellátni. Lehet ez az illető apukád, anyukád, testvéred, nagyszülőd vagy barátod is. Főleg jól jön ez a társaság ha kicsit félénkebb, bátortalanabb vagy, hiszen tudnak neked segíteni ha gond adódna. Aztán ha már rádmerik bízni az autót, egyedül közlekedj tovább. Igazán akkor tud az ember sokat tanulni, ha saját bőrén és egyedül tapasztalja meg a dolgokat. Említetted hogy egy régebbi autótok van és nem vagy még hozzászokva. Semmi baj! Gyér forgalmú utcák között nyugodtan tegyél meg vele pár kilómétert, vagy menj el egy nagyobb üzlet parkolójába ahol megtudod szokni a kocsit. Nem kell félni egyébként egyik közlekedési szituációtól sem. Belvárosban is ugyan olyan gyorsan és gondmentesen hozzátudsz szokni a vezetéshez mint főúton. Csak higgadtan, türelmesen, HATÁROZOTTAN de SZABÁLYOKAT BETARTVA vezess. Azt meg hogy inkább veszel majd egy másik autót és most csak "szintentartod" a tudásod a lehető legrosszabb dolog. Pont most kell ráfeküdön amíg még nincsen rutinod. Az hogy egy régebbi autóval tanulsz meg vezetni, csak az előnyődre válik majd később. Szóval csak bátran! Balesetmenteset.
2016. máj. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első alkalomtól kezdve a munkahelyemre járok be és haza a kocsimmal, hétvégeken meg ismerkedek Magyarország városaival. Hogy megszokd az "öreg" Astrát, és fővárosi vagy, kérd meg a családodnak azt a tagját, aki használja, hogy vigyen el az ATI Bécsi úti tanpályájára, ott nem lesz semmi problémád begyakorolni a kormányszervó nélküli autótok vezetését.
2016. máj. 8. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Én másnap reggel egyedül lementem a Balatonra Győrből.
2016. máj. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Egy kisvárosban szereztem meg a jogsim és vizsgáztam, miután megkaptam, rövidesen megyeszékhelyre vezettem. Ekkor még apám mellettem ült, szerintem ez tökéletes volt gyakorlásra. Kis nyugalmat adott, hogy ott van egy tapasztalt sofőr (még ha nem tud semmit tenni, ha úgy adódik egy szituáció), de mégis én vezettem a nem kicsi forgalomban. Adott néhány tanácsot a városon belüli és kívüli vezetésben is. Hasznos kilométerek voltak, de már természetesen nincs szükség a segítségére.

Többek között megtanultam, hogy egy kicsit bátrabban kitolathatok egy parkolóból az útra, mert ha minden autót megvárnék, ami jön, akkor sohasem lehetne kiállni. És meglepően jó tapasztalat volt, hogy ha egy picit lassítaniuk kellett, nem dudáltak, akár segítettek is villantással, intéssel, hogy jöjjek csak. Ez adott önbizalmat és rájöttem, hogy a többi autóban is ugyanolyan emberek ülnek mint én és nem robotok, akik dudálnak meg ordibálnak, ha egy picit fékezniük vagy lassítaniuk kell miattam. De ugyanakkor szükség volt emiatt egy picit gyorsabban váltani, elindulni, más szituációban pedig lendületesen menni, nem csak a kisvárosi tempóban.

Teljesen más vezetni egy zsúfolt városi csúcsforgalomban és egy kisvárosi csúcsforgalomban. Szóval én gyorsan a nagy forgalomban találtam magam és ez segített és megtanított nem félni a nagy forgalomtól és megijedni a változatos forgalmi szituációktól. (December óta van jogosítványom egyébként.)

2016. máj. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kovpet ***** válasza:
53%
Szerintem túl sokat agyalsz ezen. Ülj be és vezess. Persze nem a Belvárosban kell kezdeni a csúcsban, de azért nem is kell túlaggódni.
2016. máj. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2016. máj. 9. 10:06
 9/9 picoka92 válasza:
67%
En megszereztem a jogsit, masnap parom a munkahelyemre hozta a kocsit o massal ment haza, (o szokott ertem jonni) es este 22 kor mikor vegetem egyedul mentem vele haza. Kb 14km volt. Utana mar kocsival jartam dolgozni minden nap. Uj swiftrol beszelunk es egy regi mondeon tanultam vezetni. Ez volt 3 eve
2016. máj. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!