Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyen záróvonalon befejezet...

Az ilyen záróvonalon befejezett előzéseket, hogy lehetséges elkerülni?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Irreális, és csak a gép mögött ülve könnyű azt mondani,hogy nem kezdünk bele, mert nyilván arról van szó,hogy nem látjuk.

Például nekem volt,hogy hajnalban nyergesvontatót előztem, és kitakarta a táblát, ami jelezte,hogy nem lehet előzni.

Így zárón fejeztem be, annak ellenére,hogy szaggatott vonalon kezdtem.

Egyáltalán nem látszott a sötét távolban a felfestés.


2016. ápr. 24. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy tudod elkerülni, ha időben észleled, hogy "ott" már szabályosan nem tudod befejezni az előzést.

A gyakorlatban úgy működik a dolog, hogy a záróvonalat érintve térsz vissza a sávodba, minél hamarabb, de a biztonságra is figyelve.

Sajnos, ha kamera van, nem lehet kifogás, hogy nem láttad a táblát.

2016. ápr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Max ha van helyismereted akk tudod elkerülni am sehogy.
2016. ápr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A képről meg annyit, hogy a záróvonal a terelővonal felől átléphető, és ha már átlépi az autós, akkor nyilvánvalóan vissza is térhet a saját sávjába, a szemből érkezőknek tilos az előzés a képen látott útszakaszon.


Oktató mesélt erről egy történetet, amikor az egyik tanulója egy ilyen útburkolati jelet szabályosan átlépve, nem mert visszatérni, "mert záróvonal van" (természetesen szemből nem jött senki)

2016. ápr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem látsz eléggé a távolba, akkor szabály szerint meg sem kezdheted az előzést. Tehát ha nem láttad a záróvonalat és a táblát, akkor nem teljesültek a biztonságos előzés feltételei.


Ha pl kibújva a nyerges mögül meglátod a táblát, akkor megszakítod az előzést és visszatérsz a nyerges mögé, ügyelve a mögötted jövőkre.

2016. ápr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sehogy, minden rendben volt ezzel az előzéssel.
2016. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!