Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, hogy sok divatte...

Miért van az, hogy sok divatterepjárós a telefont fülükhöz tartva telefonálnak vezetés közben?

Figyelt kérdés
Gyakran látni ilyet. Ennyire nem értenek a kihangosítóhoz? Vagy sznobizmus? Magamutogatás ez?
2016. márc. 26. 12:53
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
F30 335d tapasztalat csak. Sose volt gondom a kihangosítással, ráadásul sokkal kényelmesebb is, mint telefont tartani.
2016. márc. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
73%

Nekem Hondám van, kamionos vagyok, és mindig kézben tartva telefonálok.


Miért? Mert álprobléma az egész. Saját jól felfogott érdekem, hogy vezetés közben a vezetésre figyeljek, ha emiatt balesetet okozok, az az én felelősségem. Nem szeretném, hogy valami vacak kütyü legyen a fülemben, meg drótok lógjanak rólam, kihangosítva meg vacak a hangminőség.


Ehetek, ihatok, cigizhet(nék) legálisan is menet közben, dumálhatok diktafonra, CB rádiót is lehet használni, ami kb. tök ugyanaz, fogod és belebeszélsz.


Ezt a telefon dolgot valamiért nevesítette a törvény, de számtalan más tevékenység is figyelemelterelő lehet. A sofőr ül a kormány mögött, az ő felelőssége mit tesz.


Gyakorlott vezetőnek ez egyáltalán nem gond, ha pl. pályán, országúton telefonálnia kell megoldja, ha idegen, szűk helyen, városban tekereg, akkor meg nem veszi fel, vagy félreáll telefonálni.


Aki béna, az bármilyen kihangosítóval, szettel együtt is az marad.

2016. márc. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Szóval a technológia nem elég fejlett, hogy elérhető áron jó minőségű kihangosítókat gyártsanak.
2016. márc. 28. 15:41
 14/31 anonim ***** válasza:
60%
Legtöbbször csak lefoschák a szabályt, mert ők magasabb rendű ember fajba tartoznak, akik tudnak telefonnal vezetni. Ezt néhány válasz is megerősítette itt.
2016. márc. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen, talán az is hozzájárul a dologhoz, hogy nem elég jó a technológia. De van egy másik dolog is: sok drága autónak síkhülye a tulaja, vergődnek hogy fullos az autójuk, de semmilyen extrát nem tudnak és nem is akarnak használni. Konkrét eset, a múltkor az egyik ilyen síkhülye megmutatta nekem az A6-osát. Közben dumáljuk hogy mennyit eszik, rávágja hogy kb 10 liter lehet (látszott rajta hogy fogalma sem volt mert nem képes kiszámolni). Mondom neki hogy ennek mindent kimutat a board computerje, a fogyasztást is. Azt mondja hogy biztos hogy így van, csak ő nem nyomogat semmit, nehogy elrontsa az autót. Na ezután kb ott is hagytam a csávót és a hajamat téptem. Ezek még a klímát sem tudják bekapcsolni szerintem, nemhogy a kihangosítót.
2016. márc. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Nem elég fejlett... 15 éve képesek voltak megoldani normális minöságben, akkor 15 év alatt nehogy ne lehessen. :)
2016. márc. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
31%

HakapesziM leírta a lényeget. Álprobléma az egész. Fogom egyik kezembe a dupla szendvicset miközben visít rugdalódzik a két gyerek a hátsó ülésen és a mellettem ülő anyóssal veszekszem ,ez tök legális .


De mégse lehet azt törvénybe hozni hogy csak két kézzel erősen szorítva és néma csendben lehessen vezetni.Mondjuk akik így vezetnek attól kell jó messze lenni.

2016. márc. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Véleményed a tapasztalattal ütközik. Fordnak is hulladék a kihangosítása.

Pedig 2012es. A vezető hallja, amit kell, de a másik oldal nem.


Ettől még nem indokolt a kézben tartott telefon. Ebben talán egyet lehet érteni.

2016. márc. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

"HakapesziM leírta a lényeget. Álprobléma az egész. Fogom egyik kezembe a dupla szendvicset miközben visít rugdalódzik a két gyerek a hátsó ülésen és a mellettem ülő anyóssal veszekszem ,ez tök legális . "


Nem minden legális. KRESZ tiltja azt is, hogy egyél vezetés közben, ha az elvonja a figyelmedet. Az, hogy a gyerek rugdos, az anyós üvölt - az meg szívás. De valóban megesik, de valójában a vezetőt nem szabadna zavarni és a figyelmét elterelni.


Azért mert valahol rosszabb a helyzet nem ad felmentést arra, hogy még több rosszat tegyünk a világban. Ezt ugyan nagyon kevesen értik meg. Az, hogy ha rúgdosnak, szídnak, szendvicsezel, nem jogosít fel arra, hogy még telefonálj is.


A szabály egyszerű. Ha elkap a rendőr és bizonyítottan fogtál valamit a kezedben, megbűntetnek - ez talán egyértelmű. Azért mert van két király az úton, aki tudja a farkával tekerni a kormányt, miközben késeket dobálva telefonál fejenálva, és tud így vezetni, nem jeletni, hogy mindenkinek ezt kell tennie. Ha valakit nem zavar a telefonálás, és tényleg másokat sem zavar azzal a közlekedésben, hogy ezt teszi, akkor telefonáljon - ok ez talán érthető. De ha ő telefonálhat, akkor a Marika néni is telefonálhat, akit még egy egyszerű beszélgetés is zavar, nemhogy azt a telefont tartsa a kezében és Marika néni telefonja miatt baleset lesz és addig sosem volt balesete, amikor nem telefonált, akkor a telefonálás okozta a balesetet, ezért betiltják a telefonálást.


A kérdés mögött van egy másik tény, hogy a telefonálás bizony ront a közlekedésen. Ezt tagadják itt sokan. Hát lelkül rajta :)

2016. ápr. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

"Nem minden legális. KRESZ tiltja azt is, hogy egyél vezetés közben, ha az elvonja a figyelmedet."


De ha nem vonja el, akkor legális. Ki dönti el, hogy nem vonja el? Az, aki a kormány mögött ül. Ha most ezt evés, ivás, gyerekrugdosás, anyós, feleség kelepelés esetén el tudom dönteni, akkor a telefonálás esetén miért nem?


Evés + figyelemelvonás, telefonálás + figyelemelvonás.


Osszuk el az egyenlet mindkét oldalát "figyelemelvonással".


Mi marad? A két dolog ugyanaz. Ergó, tegyél bármit, de a szemed az úton legyen, mert te fogod a kormányt, a te töködet verik le, ha gáz lesz.


Önismeret. Nem fogok akkora sebességgel beesni egy kanyarba mint egy gyakorló autóversenyző, mert nem vagyok rá én és a kocsim alkalmasak. Vannak helyzetek mikor telefonálok, van mikor csak bemondom: majd hívlak, mert valami keskeny helyen tekergek, vagy címet keresek, vagy szakad a hó - és leteszem.


Ha Mari néninek probléma, ne telefonáljon, én sem próbálok úgy vezetni az úton mint egy F1 - es sztár, mert nem vagyok rá képes. Régen rossz lenne, ha Mari néni tempójában közlekednék.


A törvény ezt nevesítette - mindnyájan tudjuk. Ha CB rádió van a kezedben, ami tök ugyanaz, azt megteheted. Lehet bagózni is, ami pedig tűzveszélyes, kibonthatsz egy dobozos üdítőt, a melegben felrázódva a képedbe robban az egész - azt is lehet. Na persze, ha baj van, majd UTÓLAG a szakértő megszakérti, hogy nem lett volna szabad kibontani.


Nem büntetnek meg ha egy banán van a kezedben, vagy almát ropogtatsz, a telefonért pedig igen. Ezért nevezem álproblémának.

2016. ápr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!