Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha levezettem a 9 órát (vagy...

Ha levezettem a 9 órát (vagy 1O-et) és megérkeztem ahol rakodnom kell, hogyan mozgassam a kamiont h legyen meg a pihenő idöm. Persze mágnes használata nélkül, meg lehet oldani?

Figyelt kérdés
2016. márc. 24. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Rogzitsd a kerekeket, majd egy masik kamionnal vontasd a rakodashoz.
2016. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy daruval
2016. márc. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Szabályosan nem lehet megoldani.


Az újabb tachográfokkal meg lehet csinálni, hogy 1 percen belül max 29 másodperc vezetést vissza lehet írni pihenőidőnek - ha nem fordul át a km számláló tizedes értéke 0-ra - így ezzel elvileg lehetne gurulni néhány száz métert, viszont utólag a V-diagrammon látszik a mozgás és az meg bukta.


Ha a helyen van a sofőrök számára kialakított pihenőhelyiség és a gyár rendelkezik saját sofőrrel aki elvégzi a rakodást akkor megoldható szabályosan is. Vagy ha a rakodóhely forgalomtól elzárt területen van és van még munkaidőd, akkor OUT-tal is meg lehet oldani esetleg.

2016. márc. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ilyenek miatt nem értem, hogy még mindig mért nem jutottak el oda, hogy mondjuk ilyen 500m-1km közti mozgások engedélyezve legyenek...
2016. márc. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogy irták szabályosan kb.sehogy, ez ugyan az hogy a pihenő időt se tudod megszakítani, ha egyzser kivetted akkor ott maradsz. De ahogy az egyik hozzá szóló irta, tudsz picit mozogni,én úgy tudom hogy elvileg mikor megmozdulsz a tachográfon mindig vissza kell állitani pihenő időre azt hiszem 1 percen belül és persze nem tévedni szorgosan számolni a másodperceket. Egyébként nem hiszem ugy érsz oda hogy 8 óra 59 perc vezetés, inkább a munkaidőből szoktak kicsúszni az emberek, ha meg netalán ugy érsz oda akkor buktad kiveszed a pihenőt és majd utána megraknak.
2016. márc. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mármint a munkaidő a gond, vezetésnél álltalában nekem marad 30 perc, mert nem számolom ki percre pontosan
2016. márc. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Nézd, két lehetőség van:


1. A szabályos. Nem fog menni, végét járja az időd, le kell raknod, ha kész vagy, nem biztos, hogy a cégen belül ott tudsz maradni pihenőre, akkor még el kell vergődnöd egy parkolóba is, ez mind idő. Ha látod - egy tapasztalt sofőr mikor megkapja a munkát, már előre látja, hogy szoros lesz - időben szólsz az irányításnak: nem fog menni szabályosan. Oldják meg, cserélj pótot másik kollégával, vagy hasonló.


2. Valamiért nagyon meg kell csinálni a munkát. Pl. fontos fuvar, kell az áru, fontos kuncsaft, hajó, repülő viszi tovább a motyót, magas kötbért számítanának, leáll a gyár ha nem érsz oda, élelmiszeriparban előfordul ilyesmi, a cég kéri: meg kéne oldani mindenképp. Ilyenkor megkéred őket: sms - ben, írásban hivatalosan utasítsanak, s ha gubanc van állják a büntetést. Mentsd el, fényképezd le az üzenetet. Írják le, ne csak Kovács 23. János irányító szóban utasítson.


Ha esetleg később megbüntetnek és nem tartják a hátukat, soha többet ne csináld meg nekik, és az ilyen céget jobb is otthagyni.


Vagy neked személy szerint fontos lenne haladni, mész haza lerakás után a családodhoz, karácsonyra, húsvétra, beteg a gyerek, begyulladt a fogad, baj van otthon stb. De ünnep, tilalom jön másnap, vagy kompot kell elérni stb., később nem jó, le kell rakni/meg kell rakni aznap mindenképp.


Ekkor mágnes vagy hasonló, vagy kinyomtatod a tachográfot: ráírod nem találtál parkolót stb. Nyilván ezt nem lehet eljátszani túl gyakran vagy több órás túlvezetésekre mert a rendőr sem hülye, de ha nem csinálod rendszeresen és udvarias vagy, nyelvet is beszélsz, van rá esélyed, hogy kisebb túlvezetésért nem, vagy nem nagyon büntetnek meg.


Ha mágnessel megfognak, azért nagyon megbüntetnek, ezért ezzel nagyon óvatosnak kell lenni.

2016. márc. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
Hasonló ügyben már próbáltunk valami állásfoglalást kérni ilyesmivel foglalkozó ügyvédtől. Az a gond, hogy szabálysértésre téged nem utasíthatnak. Ha ezt teszik neked kötelességed ezt megtagadni. Ha mégis megteszed, onnantól te tartod a hátad. Lehet az utasítás szóban, írásban, 27 pecséttel és aláírással, akkor is te viszed el a balhét. Lehet Németországban a büntetés után egy munkaügyi perben utólag el lehetne intézni, hogy rendezze a cég, de Magyarországon ez kb esélytelen.
2016. márc. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

"Lehet az utasítás szóban, írásban, 27 pecséttel és aláírással, akkor is te viszed el a balhét"


Ezzel tisztában vagyok. Nem is azért kell nekem az utasítás, hogy a törvény előtt mossam ki magam, hanem, hogy adott esetben a főnökség orra alá dugjam: itt van, ti mondtátok, most vagy fizetitek a büntetést, vagy leszámolok, de minimum, hogy többet nem fogom megcsinálni.

2016. márc. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!