Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 18 éven aluli vezetheti...

18 éven aluli vezetheti egymaga a személygépjárművet?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok.

Megvan a jogosítványom személyautóra is.


Több családtagom azzal csesztet, hogy nem is mehetnék egyedül a kocsival, hanem ott kellene, hogy üljön mellettem egy felnőtt, aki már nem kezdő jogsival rendelkezik.


Ezt én meghazudtolom folyamatosan, de már 2 hete megy az ostrom.

5 hónapja mikor vizsgáztam, az autósiskola tulajdonosa kijelentette nekem, hogy ilyen KRESZ szabály nincs, és én hiszek neki.


De már bizonytalan vagyok, azok után főleg, hogy ma reggel azt dörgölte az orrom alá az egyik családtag, hogy ez egy új rendelet, tehát újra behozták.


A legbiztosabb persze az lesz, ha jövőhéten felkeresem az autósiskola tulajdonosát a kérdésemmel, de már kíváncsi vagyok nagyon.


Próbáltam a neten rákeresni erre, de nem találtam semmit..


Szerintetek?



2015. okt. 16. 18:22
 1/5 szántóvető ***** válasza:
100%

kiadták a jogsit nem?ha jóskapista beülne melléd az anyósülésbe az szerinted változtatna valamin?

egyébként járművet még mindig egyedül kell vezetni és ez nem is fog megváltozni a közeljövőben.

2015. okt. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szüleid rendkívül ostobák. Amióta létezik olyan dolog hogy jogosítvány SOHA nem volt ilyen szabály. A 18-as határ csak a külföldön való vezetésre vonatkozik.(vagyis nem vezethetsz, tökmindegy ki ül melletted)
2015. okt. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vezetheted egyedül, ez egészen biztos!
2015. okt. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs ilyen. Ha lesz is, az a már kiadott és érvényes jogosítványokat nem befolyásolja. 17 évesen kezdtem vezetni én is igaz közel tíz éve.
2015. okt. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A család tagjaid hülyék, már ne is haragudj. Küldd el őket újra kresz oktatásra, hátha helyrejön az eszük.
2015. okt. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!