Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha a kölcsönadási szerződés...

Ha a kölcsönadási szerződés az én nevemre szól, akkor a párom aki velem van vezetheti az autót?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha megállít a rendőr de az én nevemen van a kölcsönadási, akkor abból lehet probléma?

Párommal úgy beszéltük meg, hogy Ő vezet visszafelé én meg odafelé, szükséges ehhez két papír? Egy neki egy nekem. Vagy elég csak az én nevemre?


2015. máj. 16. 02:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a szerződés csak a tulajdonos és azon személy között köthető meg, aki ténylegesen vezetni fogja az adott gépjárművet, máskülönben büntetést vonhat maga után. "


[link]

2015. máj. 16. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor írunk két papírt.
2015. máj. 16. 16:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Ismerősek a körülmények, kérdeztél már ezzel kapcsolatban. Akkor is mondtam, és még mindig fenntartom, hogy túlspirázod a helyzetet. Az édesanyád kocsijához tök fölösleges kölcsönadásit írnod. Ott van a személyidben és a jogsidban is az "anyja neve" rovat, és nyilván le fog esni a rendőrnek, hogy miért van nálatok a kocsi, ha a forgalmiban is ugyanaz a név szerepel tulajként.

Nagyapám kocsijáról is csak egyszer kérdezték amikor nálam volt, hogy kié, megmondtam, ennyi volt.

Édesapám barátjától is kértem kölcsön kocsit, semmit sem kérdezett a rendőr, pedig köze nem volt a nevemnek az ismerős nevéhez.

Ugyanez az ismerős máskor is odaadta a kocsiját, apám és én ültünk benne, én vezettem, szintém az ég világon semmit sem kérdeztek ellenőrzésnél.


Hidd el a rendőr nem a papírok alapján dönti el, ki jár tilosban, ha valaki stiklizik, az a viselkedéséből érződik. Felejtsétek el ezt a hülyeséget a kölcsönadásival.

2015. máj. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!