Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán sem használható...

Autópályán sem használható korlátlanul a reflektor?

Figyelt kérdés
Autópálya ugye középen el van választva fekete szúnyoghálóval, tehát szemből jövő forgalom nincsen. azonban, ha előttem halad valaki vagy megelőz akkor is le kell kapcsolnom a reflektort éjszaka? :(

2015. okt. 14. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem ártana lekapcsolni :D Alap.
2015. okt. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha a tükrödbe bele reflektorozik a mögötted jövő, akkor megtudod, hogy miért kell lekapcsolni, ha valaki mögé kerülsz.

Az autópályán zavarhatja a szembejövőket is a reflektor, mert átszűrődhet a fénye, főleg ha éppen belemész egy kanyarba. Télen még a sövényen is jobban átüt a reflektor.

2015. okt. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Miért nincsen szembejövő forgalom? Azért jön a másik sávon pár kamion, amiben magasabban ülnek, minthogy az elválasztás kitakarná a lámpádat.
2015. okt. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Miért,van ahol korlátlanul hasznalható a reflektor?!?

Ezek szerint még téged nem vakított el valami nagyon intelligens sofőr se elölről,se hátulról,hogy feltetted ezt a kérdést?!Egyszer majd próbáld ki...nagy élmény,mikor leolvad a retinád!!!

Amúgy meg ezt sosem értettem,mit kell a pályán reflektorozni?!?Nem látsz/tudsz egyenesen menni?!?!?

2015. okt. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Mit tanultál a kresszen? Mert tapasztalatod nincs az biztos...nagyon rosz ha kivakítják refivel a szemedet mégha tükörből is...amit még nagyon imádok az a sok bu#eráns amelyik tiszta időben vagy éppen szitáló esőben a ködlámpával feszeng...szét büntetném az ilyet....
2015. okt. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 veterán vas ***** válasza:
34%

Ha megtanultad a KRESZ-t és már vezettél éjszaka autópályán, akkor nincs mit kérdezni.

Ha se autód se jogosítványod, akkor ...úgyszintén.


Ezzel a kör bezárult. ;)

2015. okt. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Autópályán nem is igazán van értelme a reflektornak, és gyakorlatilag nem is lehet használni, mert mindig jön valami a másik oldalon, vagy te érsz utól valakit. Nagyon kicsi az esélye hogy az autópályán legyen valami akadály, amit csak reflektorral látnál meg. Szóval nyugodtan nyomasd csak rövid fénnyel.
2015. okt. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyszer gázoltam ám vadat autópályán, de ott a tempó miatt semmit nem segített volna a refi.
2015. okt. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Párszor használtam már reflektort pályán, amikor senki nem volt közel-távol előttem. Úgy gondoltam a szembejövőt nem zavarja az elválasztó rész miatt, de valamilyen szinten ott is átszűrődik a fény különösen kanyarba, ahogy itt is írták. Aztán utánaolvastam és valóban a kresz szerint nem is szabadna használni, azóta sose kapcsolom fel maximum kies főutakon.
2020. szept. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!