Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit éreznek azok, akik az...

Mit éreznek azok, akik az utolsó fél méteren nyomják rám a reflektort?

Figyelt kérdés

Éjszakai vezetések alkalmával, átlagosan egyszer előfordul a fenti eset.

A tanultak szerint két szembejövő autó leveszi a reflektort és tompítottal közeledik egymás felé, de még mielőtt elkerülnék egymást az egyik rányomja a másikra a reflektort. Komolyan nem lehet kivárni azt az ezredmásodpercnyi időt amíg elkerüli a másikat?

A félreértések elkerülése végett: nincs első ködlámpám, ezért használni lehetetlen. A fényszórók lefelé veretnek autóklubnál beállítva, általam és szerelővel alkalmanként ellenőriztetve.

Veletek előfordult már ilyen? Mit tesztek vagy tennétek a dühöngésen kívül?



2014. márc. 23. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Naponta két-három ilyennel találkozom akinek hamar elsül a bal keze. Amikor csak fél méterrel előtted az még jó, amikor 5-10 méterrel előtted nyomja fel a refit az az igazi. Lehet velem van a baj, de én el tudok menni Debrecentől Pécsig tompítottal...
2014. márc. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hojjojj, előfordul bizony. Szintén jól beállított lámpákkal, friss műszaki vizsgával, nem túl régi autóval. A lámpám annyira lefelé világít és olyan gyéren a gyári izzókkal, hogy alig látok. De még így is van pár tahó, akiket még így is zavar.

Legutóbb már eszembe jutott, hogy megfordulok, utánamegyek, reflektorral, hagy szokja.

Az más, ha az ember elfelejti lekapcsolni a reflektort, vagy a lámpát nem kapcsolta fel, vagy jelzik, hogy később veszélyes útakadály jön, de ezt elég messziről teszik és nem közvetlenül villognak.

2014. márc. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
egyre több a retard,8 általánossal rendelkező iq bajnok
2014. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Azert tartom en keszenletben az ujjamat mindig es ha b.b.ssza a hosszufenyt akkor leheto legrovideb reakcioidon belul kapja o is!!!
2014. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt hittem, hogy csak velem fordul elő ilyen, de akkor ezek szerint általános jelenség. Mondjuk az is igaz, hogy ilyen csak az utóbbi 1-1,5 évben történt azelőtt soha.

Nem ártana tényleg IQ-teszthez kötni a jogosítványszerzést.

Utolsó alkalommal nekem is eldurrant az agyam, és gondoltam rá, hogy visszafordulok, lereflektorozom hátulról, de rendszerint olyan útszakaszokon játsszák ezt meg, ahol képtelenség gyorsan megfordulni. Gondolom nem véletlenül. (Meg persze az is igaz, hogy nem akarok egy Rémségek könyve szituációt előidézni.)

Az ujj refin tartása jó ötlet, bár én sajnos nem tudok olyan gyorsan reagálni, hogy vissza is adjam az illetőnek ezt az ajándékot.

Amúgy elég sekélyes személyisége lehet annak, akit ez a "szórakozás" elégít ki.

Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz!

2014. márc. 24. 17:41
 6/7 anonim ***** válasza:

én inkább pszichológiai teszthez kötném...

a környezetet is nagy mértékben védnénk e lépéssel...

2014. márc. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, de ez nem olyan règi szokás kb 2-3 éve vettem először ilyet èszre. Az én tompítottam nem a legjobb, de a refi kiváló. Általában jön szembe a naív gyökér. Kezem a refinél, hogy gyorsan rá tudjak nyomni. Felküldi a refit abban a másodpercben èn is. Amerre sokszor megfordulok, előbb utóbb csak leszoknak erről.
2014. márc. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!