Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy autó félig az úton...

Ha egy autó félig az úton félig a járdán parkol, majd megáll mellette egy másik autó (lámpánál áll) mennyi helyet kell hagynia, hogy a biciklisek közlekedni tudjanak?

Figyelt kérdés
Vagy ilyenkor mit kell tennie a biciklisnek? Ha a biciklis leveri a kormányával a tükrét a parkoló autónak (amelyik a lámpánál áll) a biciklis a hibás?

2015. szept. 30. 21:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

9.:

Kerékpárral okozott kárt rendezi az otthonbiztosítás is, ha az van neki.

2015. okt. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Alex Fly ***** válasza:
Először is ha jól tévedek, alapból nem parkolhatna ott senki. Másodszor ha mégis ott áll, akkor a másik autó vezetőjétől egyik kerékpáros se várja el, hogy az út bal szélén várjon a szabad jelzésre, hogy el tudjon menni mellette. És ha nincs elég hely, akkor nem kell eröltetni. Itt ebben az esetben egyedül a lámpánál megálló autó vezetője volt szabályos. A parkoló jármű vezetője a parkolási szabályokat sértette meg, a kerékpáros pedig egyszerűen nem tud gondolkodni. Ráadásul megrongálta az egyetlen vétlen közreműködőt... csak azért, hogy pár méterrel előrébb álljon a pirosnál. Gratulálok.
2015. okt. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Először is. Köszönöm mindenkinek a választ. Másodszorra. Kedves utolsó, köszönöm neked a gratulációt. De mégis hogy jössz te ahhoz, hogy én nem tudok gondolkodni? Azért, mert egyszer nem döntöttem jól (uram bocsá' képzeld, én is ember vagyok, feltételezem te sosem tévedsz), nem azt jelenti, hogy nincs szürkeállományom. Sokszor kerékpároztam azon az úton, és eddig mindig el tudtam dönteni, elférek-e 2 autó között. Ezúttal ez nem sikerült, de emiatt nem kell megkövezni. Pláne nem kioktató hangnemben, ide nem illő példákkal példálozni, ahogy a kedves hatos válaszoló tette. Szerintem merőben más az, mikor egy harmadik ember 2 közé furakszik, és "fellöki a g*cibe", mert az szimpla rosszindulat és bunkóság, nem mellesleg szándékos, miközben én teljesen véletlenül, nem direkt csináltam. Nem okoztam életemben egyszer sem anyagi kárt a másiknak, ezután se szeretnék, pláne nem egy vadidegen embernek. Abban igazat adok, hogy nyilván én lennék a hibás, engem az érdekelt volna, hogy mennyire, mivel nem vagyok tájékozott a KRESZ szabályok ezen területén. A kérdésemre ítélkező hangnemben kaptam választ olyanoktól, akiknek fogalmuk sincs, milyen vagyok, ki vagyok, tudok-e gondolkodni. Persze ezen az oldalon az anonimítás a lényeg, de meg lehetne próbálni egy kérdésre úgy válaszolni, hogy azzal nem bántjuk meg a másikat. Amúgy meg, szerintem az "illem" és az emberség azt követelné meg a másiktól, hogy figyeljünk egymásra, és legyünk tisztelettel egymás iránt. Ezt sajnos sok autós nem gyakorolja, mikor közlekedik, és sok gyalogos is, mikor úgy lép rá a bicikliútra, hogy körül sem néz, de ez már egy másik kérdés. Feltételezem eme irományomra rögtön jönni fognak az anyázások, úgyhogy semmi többet nem tennék hozzá a dologhoz. Esetleg annyit még, hogy egyébként nem törtem le a tükrét, csak "megkoccintottam". Szerencsére baja nem lett. Nem kívánságműsor tudom, de ne pazaroljatok időt arra, hogy leírjátok mennyire nem tudok gondolkodni, és hogy mennyire hülye vagyok, pontosan jól tudom, hiszen ide kérdést írtam ki... :)
2015. okt. 2. 12:18
 14/14 talaldki talaldki válasza:
Ott a pont az utolsó mondatnál/ :)
2020. máj. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!