Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy autó félig az úton...

Ha egy autó félig az úton félig a járdán parkol, majd megáll mellette egy másik autó (lámpánál áll) mennyi helyet kell hagynia, hogy a biciklisek közlekedni tudjanak?

Figyelt kérdés
Vagy ilyenkor mit kell tennie a biciklisnek? Ha a biciklis leveri a kormányával a tükrét a parkoló autónak (amelyik a lámpánál áll) a biciklis a hibás?

2015. szept. 30. 21:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

????


Amennyiben a biciklis is az úton közlekedik, akkor semennyi helyet nem kell hagyni. Ugyanis csak akkor állhatsz előre, ha ezt a manővert biztonságosan meg tudod oldani, amúgy beállsz a sor végére és kész.

2015. szept. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Kérdés, hogy az az autó szabályosan parkolt-e. Így parkolni csak akkor lehet, ha ezt tábla külön jelzi.

Egyébként biztos, hogy a kerékpáros a hibás, mert alaptétel, hogy álló jármű nem lehet hibás.

Az más kérdés, hogy egy esetleges szabálysértési eljárásban az autós felelősségét is megállapítják - nem a káresemény, hanem a szabálytalan parkolás miatt.

2015. szept. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a biciklis leveri a kormányával a tükrét a parkoló autónak (amelyik a lámpánál áll) a biciklis a hibás?" - Ezt nem értem.

a lámpámnál várakozó autó a KRESZ szerint nem "parkol", hanem "forgalmi okból áll".

Melyik autó tükrét verted le?

2015. szept. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Annak, amelyik forgalmi okból áll.
2015. szept. 30. 22:01
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
akkor te vagy a hibás
2015. szept. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

"Ha a biciklis leveri a kormányával a tükrét a parkoló autónak (amelyik a lámpánál áll) a biciklis a hibás?"


Ha te állsz az üres úton a pirosnál egy bringával és én átgangolok rajtad egy rakott nyergesvontatóval akkor szerinted ki a hibás? Na úgy mégis?


Vagy legyen egy másik példa:

állsz valahol a járdán, állnak melletted is kettőtök között nem férek át és fellököm mindkettőtöket a g3c|be akkor szerinted ki a hibás? :D


Vagy parkol két autó, köztük van hely de az én kocsim szemmel láthatóan nem fér közéjük, de beparkolom és legyalázom mindkét parkoló autót, akkor szerinted ki a hibás? A két gyökér, aki rosszul parkolt nem ? :D


Vagy épp megyünk a négyesen Ceglédbercelnél hétfő reggel 7:42-kor, ahol épp ugyan nem tilos az előzés, de a sűrű forgalom miatt kivitelezhetetlen én mégis beelőzök és csinálok egy tömegbalesetet, akkor szerinted ki lesz a hibás?


A kérdés feltevésekor nem merült fel benned, hogy itt kicsit cink megkérdezni ki a hibás? :D

2015. szept. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy melyik autó tükrét verte le, mindenképp a kerékpáros a hibás!

A lámpánál álló sort kikerülni nem kötelező, csak egy lehetőség, ha a járművek mellett a jobb szélen van elég hely. Ha nincs hely megállsz!

2015. szept. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Erre próbáltam én is rávezetni :D
2015. szept. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ja, és a rossz hír: kerékpárra nem hiszem hogy lenne köteleződ, neked kell kicsengetni a kárt.

Egy irányjelzővel kombinált motoros, fűtött tükörnél ez simán lehet 50-60 ezer forint is.

2015. okt. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 veterán vas ***** válasza:

Nem a Te feladatod eldönteni, hogy ki hogyan parkol, vagy hogy elegendő helyet hagyott-e szabadon. Véleményed lehet, de ne ítélkezz, és ne büntess.

Ha pedig kárt okoztál, ismerd el, és fizesd ki.

2015. okt. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!