Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Városban, lakott területen...

Városban, lakott területen valóban lehet jobbról előzni?

Figyelt kérdés

Először itt az oldalon olvastam egy kérdésnél, a válaszadó 100%-ban hasznosnak tűnt.

Engem ez meglepett, és nem hittem.

Aztán ma a szentendrei úton azt tapasztaltam,hogy megállás nélkül jobbról-balról előzgetnek, de úgy hogy átmegy 2 sávon, megelőz jobbról 5 autót, jön vissza, megint előz, de már balról.

Kicsit afrikai hangulatom lett, és nem egy autós, hanem legalább a 30-40%...a rendőrautót is úgy előzték jobbról mint annak a rendje, és semmi nem történt.

Ez teljesen szabályos?


2015. szept. 4. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Párhuzamos közlekedésre alkalmas úton elhaladásról beszélünk. Nem lenne szabályos jobbról, kivéve összefüggő kocsisor esetén
2015. szept. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jobbról előzni nem szabad városban sem.


De egy több sávos úton ha mondjuk a középső sávban lassan megy valaki és te ezért sávot váltasz hogy ne tartson fel, és így gyakorlatilag leelőzödd az nem feltétlen jobbról "előzés"

Az legtöbb esetben sáv váltás, amit ha nem tiltja tábla vagy utburolati jel akkor nem tilos.

2015. szept. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ez a jobbról előzve "átvágódunk 2 sávon" majd balról is, úgy hogy a sor halad rendesen akkor sem szabályos.Nem?
2015. szept. 4. 14:11
 4/10 A kérdező kommentje:
Inkább úgy mondanám,hogy ezek azok akik folyamatosan keresik a rést, és "szöknek" a többi autós között, minél előrébb.
2015. szept. 4. 14:12
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

Szabályos többször egymásután sávot váltani, ha betartjuk az elsőbbség adái kötelezetségünket a másik sávokban haladóknak.

És nem okozunk veszélyhelyzetet.

2015. szept. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


4. pont, még mindig nem lehet össze vissza sávot váltogatni és jobbról elhaladni, bármennyire is szeretnék sokan ezt hinni

2015. szept. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy mit ír elő a kresz ,de soha nem büntet a rendőr ezért még akkor sem ha éppen őt előzzük jobbról. Szóval lehet sávot váltogatni városban, én is így megyek sokkal élvezetesebb mint tötyörögni valaki mögött :)
2015. szept. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak ha kialakult a párhuzamos közlekedés. Amúgy meg jobbra kéne tartani...
2015. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Lakott területen belül, párhuzamos közlekedésre alkalmas úton nem kötelező a jobbra tartás, így igen, kvázi lehet jobbról előzni, hiszen ha elhaladsz egy másik közlekedésben résztvevő jármű mellett, az előzés (még ha nem is annak tűnik, de a jogszabályi megfogalmazás alapján az).
2015. szept. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Lakott területen belül, párhuzamos közlekedésre alkalmas úton nem kötelező a jobbra tartás,"

De, még mindig az. Amíg a KRESZ kivételként nem említi.

2023. ápr. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!