Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez az előzés így szabályos volt?

Ez az előzés így szabályos volt?

Figyelt kérdés

Hatalmas dugóba kerültem mert egy lápmás kereszteződésnél munkálatok folytak, és négy irányból álltak az autók, egy zöldön max 3-4 ment át.

Az én lámpám előtt volt egy balra kanyarodó mellékutca amin keresztül hazajuthattam volna földutakon, így gondoltam ,hogy elmegyek arra, de volt előttem még vagy 25 autó.

Már 10-15 perce álltam a dugóban, és szemből már jó ideje nem jött semmi, kinéztem,hogy mi a helyzet, láttam,hogy teljesen üres és belátható a szembe sáv, láttam az utcát is, de ezen kívül sok kocsibeálló volt így gondoltam elkezdem előzni a sort, és ha jön valaki szemből legfeljebb beállók egy beállóba, és nem lesz gond.

Így is tettem előztem, és már csak 3-4 autónyi távolság volt,hogy elérjem a kis utcát, de jött szemből egy autó, és láttam,hogy sajnos nem fog beleférni, majd feltűnt,hogy a sor eleje megindult és egy lassan induló Suzuki előtt 2-3 autónyi táv volt, hát fogtam és szépen visszasoroltam a sávomba.Így 15-20 autót megelőztem és mehettem tovább a kényelmesebb főúton, ez persze rohadt nagy tahóság, mert mások is kivárták a dugót, de ez egy rögtönzött terv volt, eszembe se jutott,hogy majd visszatudok esetleg sorolni.

Végig szaggatott vonal volt, az előzést nem tiltotta tábla, de nem tudom,hogy mondjuk tiltja e valami hogy 15-20 autót megelőzzek?Annyira abszurd volt számomra az egész, nehezen hiszem,hogy nem volt benne szabálytalanság.


2015. jún. 18. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerre egy autót lehet előzni.

Tehát szabálytalan volt

2015. jún. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Heh? Hol írja a Kresz, hogy egy autót előzhetsz?
2015. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szabálytalannak szerintem nem volt szabálytalan. De az tuti, hogy elég pofátlan voltál!
2015. jún. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem szabálytalan, de nyilván mások nem tudták, hogy te nem is akartál visszasorolni, ezért biztosan pofátlannak gondoltak. Na de annyi ilyen van mindennap, hogy nem kell ügyet csinálni belőle. Egyszer te is lehetsz pofátlan.

Legalábbis én ezt szoktam mondani magamnak :)

2015. jún. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor, hogy tisztázzuk részletesebben.


Több autó előzése esetén, minden jármű előzése külön előzésnek minősül. Ezért minden autó esetén meg kell lennie az előzés feltételeinek. Többek között a visszasorolás lehetősége az előzés befejezése után (még ha nem is kötelező visszasorolni a saját sávba), és a feltételeknek az előzés megkezdése előtt is fenn kell állniuk, ami egy lámpa előtt feltorlódott kocsisor esetében nem teljesül. Ergó szabálytalan volt.


Köszönöm a 0%ot. Első voltam

2015. jún. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet ezt sokféleképpen ragozni. Nem is előzött, csak be akart állni az egyik kocsibejáróba vagy befordulni az egyik kis utcába. Csak közben meggondolta magát :) Mindent meg lehet magyarázni :) Van ilyen, szerintem ne filózz ezen.
2015. jún. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyilván teljesen szabályos volt, csak a többiek jól érezték magukat a dugóban és nem volt kedvük meglépni ezt. Azért szerintem te is érzed, hogy ezt így nem kéne legközelebb.
2015. jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szabálytalan, de örülök hogy inkább morálisan érezted aggályosnak a dolgot. Egyébként hol volt ez az eset, Bp-en vagy máshol? Csak azért mert itt a "nagy faluban" az ilyen az napi rutin.
2015. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagy faluban, kis faluban, mindenhol napi rutin, ahol torlódás alakulhat ki. Csak a nagy faluban mondjuk simán a nagy forgalom miatt van kielőznivaló sor, a kis faluban meg a sorompó miatt.

Mindenestre a suembe sávon kikerülni a sort úgy, hogy utána kis ívben balra kanyarodsz minden, csak nem szabályos. És kibåszott nagy parasztság is.

2015. jún. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rengeteg sort előző,balra kis ívben kanyarodó autóst látok, pl sorompónál, szerintem teljesen érthető,hogy nem várják ki a sort, plán hogy egy vasúti sorompó esetén, vár 10 percet majd megindul a szembeforgalom és még 10 percig idnexelhet és senki sem fogja beengedni miközben maga mögött hatalmas sort is csinál, nem értem miért lenne parasztság balra kis ívben kanyarodni a sort kielőzve...
2015. jún. 18. 21:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!