Vasúti váltó becsípi a lábam, akkor mit tegyek?
A váltó elektronikája mit lép arra ha odacsípi a lábam vagy beakad a kavicsoktól?
Mennyire erősek ezek a váltók?
Szia!
Kedvező esetben beszorulsz és megroppantja a bokád...:(
A váltó hibájáról a (jó esetben) váltókezelő őrhely hiba visszajelzést kap ami alapján az irányítás letereli a forgalmat arról a sínről...a hiba elhárításáig.
Ha kavics vagy kő szorul el ,akkor sajnos a előfordulhat hogy a váltó állapotát a rendszer rendben lévőnek érzékeli és ilyenkor váltófelvágás vagy súlyosabb esetben kisiklás is lehet a vége.
Mikor még a MÁV-nál dolgoztam, 10 mm-es akadályokkal tesztelték a váltókat. Ha beszorul a lábad, akkor kicsi az esély, hogy ennyire össze tudná szorítani, és akkor hibát fog jelezni a váltó, a szolgálattevő vagy a váltókezelő nem tud vágányutat zárni, és max. hívójelzéssel tudnak közlekedni a vonatok, ami 15 km/h sebességet tesz lehetővé, és ennyinél meg tud állni bármikor. A csúcssíntől távolabb meg már nem szorul be a lábad.
Kézi állítású váltóknál az ordításod is elárul a váltókezelőnek jó esetben, de akkor se tud reteszelni ekkora akadály esetén.
Szerintem.
Persze az se normális, aki a váltóba dugdossa a lábát!
"Persze az se normális, aki a váltóba dugdossa a lábát!"
Pont ezt akartam mondani, hogy hogy jut eszébe valakinek ilyen szituáció?
Így van, a váltókra alapvetően csak akkor járathatnak vonatokat, ha azok végállásban vannak. Ezt vagy elektronikusan vagy manuális lezárással lehet biztosítani, mindkettő esetében idejében értesülni fog a forgalmi személyzet a veszélyhelyzetről.
Ezzel együtt te is tehetsz valamit:
1. Próbálj meg kiszabadulni!
2. Ha nem megy, kérj segítséget. Mivel nem lesz időd kikeresgélni az állomás telefonszámát, inkább hívd a 112-es segélyhívót.
3. Ha van valaki a közelben, kérd meg, hogy fusson abba az irányba, ahonnan vonat várható és ha vonat jön, körözzön a karjával vagy világító mobillal a teste előtt. (Ez a megállj! jelzés a vasúton.)
4. Magad is adhatsz megállj jelzéseket a közeledő vonat felé.
5. Ha nagy a gáz, akkor feküdj oldalra úgy, hogy minél kevesebb testrészed legyen a vonat útjában. Főleg a fejedet védd!
De a legfontosabb az, hogy SOHA ne lépj váltóba. Kerülj inkább 3 lépésnyit.
Sok váltóval keresztezett vasúti útvonalon keresztül vezet az út a lakhelyem felé. Ha véletlen én vagy a gyerekem rossz helyre lép vagy odacsúszik és pont akkor állítódik a váltó és odacsíp az nem jó dolog.
Sötétben aztán könnyű rossz helyre lépni... és mind távműködtetésű elektromos váltó
"Sok váltóval keresztezett vasúti útvonalon keresztül vezet az út a lakhelyem felé."
Nem, az nem út, hanem valami surranópálya, ahol nem kellene gyerekkel közlekedni! Gyerek nélkül se! Váltókon sose vezet kiépített út. No és a mozdonyvezetők se tudják gyógyszerek és pszichológus nélkül feldolgozni a gázolásokat! Nem beszélve a vasúti járműszerelőkről, akikre hullanak a forgózsámolyból az emberi állati cafatok!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!