Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy busz leszorított az útról...

Egy busz leszorított az útról biciklizés közben, majdnem árokba mentem. Ha ezzel a hatóságokhoz fordulok, milyen ügy lesz belőle?

Figyelt kérdés

Kész szerencse, hogy volt elég helyem félrehúzódni és hogy nem 40-el mentem. A buszos indexelt és úgy próbált kikerülni a kanyar után/kanyarban. Mindez már közigazgatásilag városon belül, de egy félre eső ipari negyedben történt. Az úton ilyen jelzés volt felfestve: [link]


A busznak kb 20 métert kellett volna mögöttem lassabban jönnie, mert utána már van külön bicikli út. Én a legmagasabb fokozatomban tekertem, kb 25-el. Máskor is járok arra, és máskor is kerültek már ki ( szabályosan, attól eltekintve hogy kanyarban van), viszont ennyire közeli élményem még nem volt ott. Tudom az időpontot, a rendszámát.


Ui: A kanyar más részén még beláthatatlanabb az út,s nem akartam, hogy ott előzzön meg, így a lehető leggyorsabban tekertem és nem simultam rá az aszfalt szélére ( attól kb fél méterrel beljebb mentem), lehet hogy utána direkt húzta rám a kormányt... ?



#busz #bicikli #kanyar #leszorítás #szabálytalan előzés
2014. júl. 28. 19:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Pont ugyanannyi joga van a közlekedésben a biciklisnek mint a busznak! Ideje lenne felfogni ,de itt a balkánon ősemberi felfogás a divat ,ha nagyobb a bunkód akkor neked van több jogod. Meg kell nézni nyugaton mennyivel kulturáltabb a hozzáállás a bicajosokhoz meg a gyalogosokhoz is. Ehhez kéne felnőni. Az meg nem megoldás, hogy azzal példálózunk hogy egyes bicajosok nem tartják be a kreszt! Mindig az adott egyént kell nézni, olyan hogy "biciklisek" csoport nincs.
2014. júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
10-es: akkor ennyi erővel gyalog se menj sehova, hiszen akkor is találkozol buszokkal. Nehogy már azért ne bicajozon az ember, mert egyesek nem képesek figyelni a másikra.
2014. júl. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

"Ja és nem vagyok pesti, nem kell pestisen szólnod."

Ekkora marhát :D

2014. júl. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Páran annyira elvannak itt tévedve. Grat nektek.

Olvasgattam máshol is a hozzászólásokat és rendesen megoszlanak a vélemények. De ugye biztos a hozzám hasonló bicajosok okozzák a baleseteket. Ugye?

Átlagosan a hét 4-5 napján biciklizek, olyankor napi 10-150km-et. Amikor nem sietek, márpedig ez elég gyakori, mindig amennyire a helyzet engedi segítem a közlekedés többi résztvevőjét. Sokszor engedem át intéssel az autósnak az elsőbbséget, ha járdán kell mennem akkor mindig felveszem a gyalogosok sebességét, zebrán mindig gyalog megyek át ( akkor is ha sietek).

Szóval igen, én okozom a baleseteket. Király.


Az autósok/buszosok egy része tökéletlen béna vadbarom. Ők okozzák a baleseteket. Amikor a biciklis út keresztezése előtti van figyelmeztető tábla, én a felsőbbrendű úttal megyek párhuzamosan, mégis fellök...

Amikor a kanyarban felelőtlenül előznek és mennyit nyernek vele? Hát max annyit hogy még egyszer kitörölhetik a seggük a wc-n. Egyik nap egy kanyarban lenyomott egy autós. Utána más autóst is szabálytalanul előzött. A következő lámpánál utolértem, ahol én amúgy is más irányba mentem. Az a bizonyos buszos pedig, 20 métert kellett volna 25km/h-val jönnie és akkor már nem is kellett volna előznie. A buszpályaudvaron ne is mondjam, hogy megtaláltam a buszt üresen. Biztos műszak vége volt és azért sietett annyira, amit meg is értek.


Komolyan azt fogom csinálni, hogy ha ilyen veszélyes kanyarban hallom hogy jön valami, elkezdek bizonytalanul menni, kicsit kacskaringózni. Had higgye azt, hogy nem vagyok józan. Akkor talán nem fog megelőzni. És mielőtt egy kedves jóember belém kötne. Én nem akadályozni akarom. Egyszerűen meg szeretném teremteni a helyzetet, ahol egy ilyen vadbarom nem veszélyezteti a szembejövőt, saját magát és engem 2 másodperc előny miatt.


És a végére:

Lehet hogy ti autósok, nagyra tartjátok magatokat, de akik itt fröcsögtök ( máshol is), fogadok hogy egyikőtök sem jutott el a szuper autójával tőlünk nyugatabbra. Ahol teljesen lehúzódtam az út szélére a buszos mégse előzött meg, én előbb kanyarodtam más irányba. Egyszerűen látta hogy nem tudna megfelelő oldaltávolságot tartani. És kész.

2014. júl. 31. 00:29
 15/17 JulesM111 ***** válasza:

Kedves kerékpáros, ugye nem azt vártad, hogy a busz majd mögötted fog zötyögni 20-al, amíg kiértek a kanyarból ;)


Építsetek kerékpàrutakat, és megoldódik a rinya.

2014. aug. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
#15 fejlettebb közlekedési kultúrával rendelkező országokban bizony zötyögne mögötte.
2014. aug. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

06:46

Nem, nem ezt várom el. Azt vártam el, hogy szabályosan előzzön meg. Persze lehet normálisan akart előzni, csak éppen jöttek szembe.

De akkor ne arról beszéljünk, hogy én mit várok el, inkább arról hogy mi a szabályos:

"34. § (1) Előzni abban az esetben szabad, ha

a) az előzés céljából igénybe venni kívánt forgalmi sáv olyan távolságban szabad, hogy - figyelemmel az előzni kívánó és a megelőzendő jármű sebessége közötti különbségre - az előzés a szembejövő forgalmat nem zavarja;

b) az előzni kívánó jármű előzését más jármű nem kezdte meg;

c) az előzni kívánó jármű előtt ugyanabban a forgalmi sávban haladó másik jármű előzési szándékot nem jelzett;

d) az előzés során a megelőzendő jármű mellett megfelelő oldaltávolságot lehet tartani;

e) a vezető az előzés befejezése után a járművel a megelőzött jármű elé, annak zavarása nélkül vissza tud térni."

2014. aug. 1. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!