Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy busz leszorított az útról...

Egy busz leszorított az útról biciklizés közben, majdnem árokba mentem. Ha ezzel a hatóságokhoz fordulok, milyen ügy lesz belőle?

Figyelt kérdés

Kész szerencse, hogy volt elég helyem félrehúzódni és hogy nem 40-el mentem. A buszos indexelt és úgy próbált kikerülni a kanyar után/kanyarban. Mindez már közigazgatásilag városon belül, de egy félre eső ipari negyedben történt. Az úton ilyen jelzés volt felfestve: [link]


A busznak kb 20 métert kellett volna mögöttem lassabban jönnie, mert utána már van külön bicikli út. Én a legmagasabb fokozatomban tekertem, kb 25-el. Máskor is járok arra, és máskor is kerültek már ki ( szabályosan, attól eltekintve hogy kanyarban van), viszont ennyire közeli élményem még nem volt ott. Tudom az időpontot, a rendszámát.


Ui: A kanyar más részén még beláthatatlanabb az út,s nem akartam, hogy ott előzzön meg, így a lehető leggyorsabban tekertem és nem simultam rá az aszfalt szélére ( attól kb fél méterrel beljebb mentem), lehet hogy utána direkt húzta rám a kormányt... ?



#busz #bicikli #kanyar #leszorítás #szabálytalan előzés
2014. júl. 28. 19:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A történet kissé bulvárosra sikeredett, egyszer volt valami olyasmi szalagcím, hogy "Kelemen Anna majdnem kutyaszarba lépett!" vagy valami hasonló.


Még jó, hogy felkapták azt a BKV-s ügyet, most lesz pár ember aki nyekereghet!


No akkor maradjunk a tényeknél:


1.) Majdnem az árokba mentél, de mégsem.

2.) A linkelt jelzés ún. "Kerékpáros nyom", és nem közös busz és kerékpársáv, mint azt a kép címe sugallja.

A jelentése a KRESZ szerint: "Az úttesten, burkolati jellel kijelölt kerékpáros nyom (158/k. ábra) jelzi a kerékpárosok részére az úttesten történő haladásra ajánlott útfelületet. Az így megjelölt úttesten fokozottan számolni kell kerékpárosok közlekedésével."


És most a fikciók:


Elképzelhető, hogy a buszos pestiesen szólva "elnézte a rajzot", de az is, hogy te érezted túl közelinek és megijedtél. Ezt így utólag senki se tudja eldönteni. Ha kanyarban előzött, az is lehet, hogy észrevett valami szembe jövő járművet, és azért húzta jobbra a kormányt, nem téged akart leszorítani. Ezen kívül, ha előznek ilyen helyen, akkor lehúzódással és lassítással te is segítheted a műveletet!


Szóval esemény nem történt, így hiába jelentgeted fel, nem lesz belőle semmi.


Szerintem.

2014. júl. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
Lemásoltad a sztorit, amiről most mindenki beszél. Gratulálok, nagyon kreatív. :D
2014. júl. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%
Ez nagyon rossz próbálkozás volt :D
2014. júl. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1) Bocsi, a tényeket a jelenlévők ismerik. Le kellett mennem az úttestről a mellette lévő homokos, saras részre az ároktól pár centire.

2) NEM a kép címét kell nézni. Én nem mondtam, hogy ez buszsáv. Ez nem az. Egyszerűen kerestem egy képet és kész, amin az az ábra látható mint ami ott volt.


Ja és nem vagyok pesti, nem kell pestisen szólnod.

" Ezt így utólag senki se tudja eldönteni." Pontosan.


"Ha kanyarban előzött" Biztos az én ismereteim hiányosak,de kanyarban szerintem nem szabad előzni. Mint mondtam a 20 méteren belül ott volt a bicikli út és a kanyar vége még közelebb volt.


"Ezen kívül, ha előznek ilyen helyen, akkor lehúzódással és lassítással te is segítheted a műveletet!" Ilyen helyen ne előzzön senki sem. Szépen beáll a sebességemre és megvárja amíg lehetősége lesz előzni, megfelelő oldaltávolsággal. Ezt én azzal segítettem, hogy a biciklimnek, a magammal vitt csomagok súlyának és az emelkedőnek megfelelően a lehető leggyorsabban mentem.


"Szóval esemény nem történt, így hiába jelentgeted fel, nem lesz belőle semmi."

Hát igen, sajnos én is így gondolom.



A második válaszolónak: Képzeld, ritkán tv-zek, akkor se nézek híreket. Interneten nem olvasok híreket, van jobb dolgom is. Amikor hazaértem akkor kerestem rá és találtam meg azt a storit amiről szerinted mindenki beszél. Majd ha téged autóval menve nyom le egy nyerges vontató, csak mert az nagyobb, akkor majd téged fognak dicsőíteni mert kicsit felújítottad a storit amiről mindenki beszél(t)?

2014. júl. 28. 20:35
 5/17 anonim válasza:

Be tudod bizonyítani, hogy minden úgy történt, ahogy írtad?

Kétlem!


Amúgy nekem meg pont azon nem kevés biciklisből van elegem, akik a járdán gyorsan mennek, nem tartják be az előírt limitet, és zebrán, ahol nincs bicikli út, a gyalogosok között szlalomoznak.

2014. júl. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Na akkor egy kicsit más: Igazából ezek a leszorítós dolgok mindig annyira veszélyesek, mint az út melletti objektumok. Pl Én lámpaoszlopba is mehettem volna. Ennyi erővel, mivel nincs bizonyíték, oszlopnak szaladok, agyrázkódás, sisak miatt talán az orrtörés megúszható. Szerencsétlen helyzetben csigolya törés és ez ugye más csúnya dolgokhoz is vezethet. És akkor ott fekhetek az út szélén, bizonyíték meg nulla...



A másikhoz: Az a baj, hogy ha a bicikli úton megyek, akkor elütnek kanyarodáskor. ( Volt rá példa.) Ha a járdán megyek, akkor miért ott megyek. Ha az autók közt megyek akkor meg ilyenek történnek. Birom azokat akik azért utálják a bicósokat, mert két keréken mindent szabad. Valójában meg egyik sem biztonságos...

2014. júl. 28. 20:55
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudod bizonyítani a dolgot ezért felesleges feljelenteni. Ezért kell már a bicajosnak is kamera manapság, mint a nemrég elhíresült ügynél volt is. Ha nem lett volna ,akkor a buszos hazudozott volna hogy ő ott se volt,nem úgy volt , de így szépen kirúgták ahogy megérdemelte, a többit meg majd meglátjuk.
2014. júl. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

"Biztos az én ismereteim hiányosak,de kanyarban szerintem nem szabad előzni."


Igen, a te ismereteid hiányosak. Egy nyomon haladót gépjárművel még záróvonalnál és előzni tilos táblánál is meg szabad előzni!

:)


A szövegértéseddel is gond van, hiszen nem a te kedvedért írtam, hogy "pestiesen szólva".

2014. júl. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
háhá :DD ugye tudod, hogy a "mi lett volna, ha..." kezdetű mondatok a világ legértelmetlenebb hülyeségei. Mi lett volna, ha lesodor és nekimész egy oszlopnak és balherén fejelsz egy medvét? Hát az gáz.. De nem ez lett, semmit nem tudsz bizonyítani.
2014. júl. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%
A magadfajta bicajosok okozzák a pár nappal ezelőtti baleset félék többségét a provokatív öntörvényű magatartásukkal. Nem érdemes szórakozni a bussza, mert elég egy rossz mozdulat és agyonnyom. Ne menj "szembe" 20 tonnával. Azt nehezebb lefékezni, félrerántani mint a 10 kilós drótszamaradat. Kisebbségi komplexusotok van esküszöm...
2014. júl. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!