Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Helytelen döntés volt?

Helytelen döntés volt?

Figyelt kérdés

KRESZ szerint nem kérdés a szabálytalanságom. De lett volna okosabb és biztonságosabb megoldás is?

Történt, hogy tegnap kifelé tartottam Budapesten az M3 kivezetőjén. A legbelső sávban mentem, az útra megengedett maxon. A Szerencs utca lámpához érve váratlanul rosszul lettem. Forgott velem a világ. Közben váltott a lámpa. Ott nem lehet balra kanyarodni, de én leborítottam a Szerencs utcába. Persze figyelve a befelé szabályosan haladókra. Amit lehetett, azonnal kanyarodtam, s az első helyen megálltam.

Anyáztak mögöttem a sávban rendesen, ez eljutott a tudatomig. Kellett egy fél óra, mire rendbe jöttem.

Ha a szélén vagyok, akkor vagy jobbra lekanyarodok, vagy a lámpa után jobbra le Újpalota felé.

De a belsőben akkor fél-kábán ez a megoldás jutott eszembe. Nagyon helytelenül tettem?


2014. ápr. 13. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ennyire rosszul lennék, akkor én tuti nem mennék semerre. Ott helyben kirakom az elakadásjelzőt, és kész, nem érdekelne a többi anyázása.

Megnéztem Street View-n, ott én még tiszta fejjel sem biztos, hogy le mernék kanyarodni, nemhogy úgy, hogy azt sem tudom, hol vagyok...3 sávon végigzúzni úgy, hogy minimum főútra való tempóval jönnek szemben, és senki az égvilágon nem számít ott egy balra kanyarodóra...iszonyat mázlid volt.

2014. ápr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megvártam a lámpaváltás pillanatát. Amikor már/még senki nem mozgott, mentem tovább csak. Lehet, tényleg helyben kellett volna maradnom.
2014. ápr. 14. 11:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Oké, és mi van, hogyha a kanyarodás közben elájulsz, lábad a gézpedálon, a járdán meg az oviscsoport, és berongyolsz közéjük?

Nekem azt tanították, és a józan ész is ezt diktálja, hogyha nem vagyok vezetésre képes állapotban, akkor ne vezessek.

2014. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gázpedál, nem gézpedál :D
2014. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csináltad, a szabályok vészhelyzet esetén áthághatók. Nem lett baj. A "mi lett volna ha" kérdéseket én értelmetlennek tartom. Nem nagy dolog ott bekanyarodni nem nagyobb mint pl átmenni egy 2x2 sávos lámpa nélküli úton balra kanyarodva.
2014. ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!