Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van olyan sok mentős...

Miért van olyan sok mentős baleset az országban?

Figyelt kérdés

Elég gyakran lehet hallani, hogy a mentősökkel ütközik valaki. Persze más megkülönböztető jelzést használó kocsikkal is van baleset, de a mentő a leggyakoribb.

Nem a sofőrnek kellene arról meggyőződnie, hogy megadták e neki az elsőbbséget?



2014. márc. 27. 18:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon egyszerű, hogy miért kell szirénázva közlekedni. Mert ez a szabály. Pont. Bejelentés 40 év körüli férfi földön fekszik. Bevállalod vajon, hogy nem megkülönböztető jelzéssel mész ki és pont kifogod a 100bol azt az egyet akit mondjuk újra kell éleszteni? Te lehet. Én nem. Ezenfelül könnyen lehet, hogy a beteg állapota folyamatosan romlik. Mielőbb legyen mellette EÜ-s személyzet. Így sietni kell. Kérdezz utána hány esetfeladatot lát el az OMSZ naponta, hány km-t tesznek meg kéklámpával. Sajnos belefutnak a balesetbe, vagy önhibából, vagy más figyelmetlenségéből, de mint eddig most is nyugodt szívvel ülök be bármelyik gépkocsivezető bajtárs mellé pedig ha hibázik akkor az én életemmel is játszik.
2014. márc. 29. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

"Nem tudom

máshol hogy van, de felénk nem

mehet ki az állomásról gk.

megkülönböztető jelzés nélkül. Akkor sem, ha tudjuk aprósághoz megyünk.

De ha ezt nézzük visszaélünk a

jelzéssel, nem indokoltan használjuk"

Akkor van a baj, ha a sofőr már előre tudja, hogy a semmire használja. Ezzel nő a balesetveszély, képzés meg nulla.

2014. márc. 30. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!