Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen a Hóban vezetni?...

Milyen a Hóban vezetni? Tapasztalatok? Mire kell nagyon oda figyelni?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat elöre is!
2009. dec. 16. 09:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Képzelj el egy tojást a pedálok és talpad közé. Na, annak megfelelően nyomkodd a pedálokat..
2009. dec. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A Hó egy hely/tulajdonnév?


A tapasztalat az, hogy hóban szórakoztató vezetni, főleg hátsókerék-hajtásút. Élmény meg inkább az összkerekes lehet, sajnos ehhez nem volt szerencsém.


Arra kell nagyon odafigyelni, amire máskor is: követési távolság és az út/látási viszonyoknak megfelelő sebesség megválasztása, továbbá, hogy csak annyira mély hóba szabad menni, ill. emelkedőnek akkora lendülettel kell nekimenni, hogy a lendület el ne fogyjon és/vagy a kerekek el ne kaparjanak.


Az előző választ (tojás a pedál meg talp közé) én max a fékre vonatkoztatnám, bár a tegnapi 200-250 km alatt nyomtam szándékos satut 40-50 körül (de ezt csak próbaképp), indulásnál viszont rendszeres, hogy szándékosan túlpörgetem (laza hóban, jegesen nyilván nem) a kereket mihelyst lendületbe jött az autó és így gyorsítom a kívánt tempóra (ha elmászik oldalra, elveszek egy kis gázt). Magyarán, ha 3-ban 2500 fordulaton mennék a kívánt sebességgel (pl.40), akkor ennyi fordulaton kaparnak a kerekek, míg el nem éri a kocsi a sebességet (pl. 20-nál).

Nem kerülni kell amitől félsz, hanem elősegíteni, hogy hozzászokhass. Nyilván ennek vannak fokozatai, nem akkor kell játszani, mikor az ütközés létrejöhet, ha minden rosszul sül el.

2009. dec. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Induláskor havas, csúszós úton a kipörgést megakadályozandó ajánlatos kettesből indulni. Nem az a cél, hogy pörögjenek a kerekek, hanem hogy szépen elindulj..
2009. dec. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
2009. dec. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 mobol1 ***** válasza:

Hali!

nem mindegy hogy milyen autót vezetsz!

első vagy hátsó kerék hajtásút

illetve összkerékhajtásút!!


szerintem innen kell kezdeni!

2009. dec. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!