Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kell próbafékezni?

Hogyan kell próbafékezni?

Figyelt kérdés
Elindulok és rögtön féket kell nyomni amíg tudom? vagy a kuplung előszőr be?vagy utána?

2014. márc. 5. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha sebességben van és satuféket akarsz nyomni, akkor először kuplung! Átugorhat a vezérlés a hirtelen fékezéstől!
2014. márc. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"átugorhat a vezérlés" mi csinál mit?


Kuplung kell, vagy lefulladsz.

2014. márc. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az mit jelent h átugorhat a vezérlés? Akkor kuplung és fék? oké köszi. :)
2014. márc. 6. 05:02
 4/13 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mi a célod a próbafékezéssel? Ha csak az elindulás előtti ellenőrzés, akkor még álló helyzetben benyomod a fékpedált, ha minden ok, akkor elindulsz és egy kisebb lassítással is kipróbálod. Ha azt akarod megnézni, hogy egyformán fog-e mind a négy fék, kimész egy üres egyenletes aszfaltútra, kicsit felgyorsítasz (kb. 20-30) és a kormányt lazán tartva, a kuplungot benyomva, fékezel egy erőteljeset. Közben figyeled a kormányt, nem szabad elhúznia semelyik irányba. Ha minden rendben, ismét felgyorsítasz az előbbi módon és nyomsz egy satuféket, hogy mind a négy kerék csússzon. Visszatolatsz és leellenőrzöd a féknyomokat. Ha egyforma hosszúak, akkor minden rendben. Ezen a módon ellenőrizheted a kéziféket is. A jól működő fékrendszernél az első kerekek mindig hamarabb csúsznak meg, mint a hátsók. Természetesen jóval egyszerűbb bevinni egy szervizbe és fékpadon ellenőrizni ezeket, az ABS rendszert, pedig nem is lehet másként.
2014. márc. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A vizsga miatt kérdezem,mert még nem mutatta meg az kotató. Szóval akkor elindulok,és egyből fék? kuplung nélkül?
2014. márc. 6. 18:13
 6/13 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az oktatódat mi az elvárás most. Nekem anno elég volt a fékpedál keménységét ellenőrizni álló helyzetben. Azért, ha közvetlenül elindulás után, lassú sebességnél csinálsz fékpróbát, inkább nyomd be előtte a kuplungot, hogy elkerülj egy esetleges lefulladást.
2014. márc. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Oké.Megkérdezem.De előtte kiváncsi voltam a helyes technikára,hogy órán,már egyből tudjam. Köszi
2014. márc. 7. 15:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem az oktatóm mondta ezt hogy átugorhat.
2014. márc. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Közlöd, hogy fékpróba következik. Beváltasz egyesbe, majd szépen elindulsz, úgy 10km/h-val, ezt követően benyomod a kuplungot és egy időben fékezel, de nem teljes erővel, és megállsz. Közlöd az oktatóval és a vizsgabiztossal, hogy a fék működik.
2014. márc. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Bucsek! Te mikor vizsgáztál? Nagyon pontos választ adtál.Így nem leszek bizonytalan,mikor gyakoroljuk.
2014. márc. 9. 06:55
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!