Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Divat vagy bunkóság?

Divat vagy bunkóság?

Figyelt kérdés
A kérdésem arra az autósokra vonatkozik,akik sávváltáskor elfelejtik használni az irányjelzőt. Rendszeresen tapasztalom,hogy az előttem haladó autós simán úgy átjön elém,hogy volt már rá példa hogy hirtelen fékeznem kellett,de ha rádudálok,akkor még ő van felháborodva. Igyekszem betartani a követési távolságot,de ami sok az sok,hogy vannak olyanok,akiknek az teljesen természetes,hogy úgy vált sávot,hogy még nem is jelzi. Volt rá példa,hogy rávillogtam arra az autósra ,aki irányjelzés nélkül elém vágott és még ő villantotta fel nekem a féklámpáit. Normális az ilyen? Akkor most divat lett nem használni az irányjelzőt mert az olyan vagány,vagy bunkó az illető?

2014. jan. 6. 02:17
 1/10 A kérdező kommentje:

"az előttem haladó autós simán úgy átjön elém"


Bocsánat,rosszul fogalmaztam. Tehát a mellettem a bal sávban haladó autósról van szó.

2014. jan. 6. 02:28
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek inkább gyökerek.
2014. jan. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem divat, mert a divat változik, míg az irányjelzés elmaradása már húsz éve is probléma volt, pedig hol volt még akkor a komfortindex... Szóval inkább parasztságról van itt szó.
2014. jan. 6. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az amúgy rendszeresen indexelő sofőrök közül is vannak olyanok, akik 100 alkalomból egyszer egyszerűen csak elfelejtenek indexelni.

Sok az amúgy az indexet rendszeresen használó nem indexel akkor, amikor nincs a közelben, látótávolságban más közlekedő jármű, vagy gyalogos.

Az indexelő sofőrök 1/3-a akkor indexel, amikor már megkezdte a manővert.

A sofőrök 1/8-a egyáltalán nem szokott indexelni.


Az indexeléssel az irányváltási, elindulási, vagy megállási szándékot kell, hogy jelezzük a többi közlekedőnek, már jóval a manőver megkezdése előtt. Ha valaki nem indexel, vagy csak akkor, amikor már kanyarodik is, az ne csodálkozzon, ha balesetet okoz.

2014. jan. 6. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

Budapesten inkább önvédelem! Aki nem hiszi menjen egy-két kört a forgalmasabb útvonalakon (Váci út, Hungária, Üllői út, Szentendrei...)

Ha észreveszel egy rést és időben jelezni kezdesz, akkor a másik sávban mögötted jövő 10-ből 8 esetben gázt ad és nem enged be!


Na lehet lepontozni...

:)

2014. jan. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Harkonnen, nincs ezzel semmi baj, sajnos valóban így van


én is elhagyom az indexet, amikor nincs a közelemben senki, vagy úgy előzöm meg a mellettem haladót, hogy tutira nem kell vészfékeznie


engem inkább a körforgalomnál idegesít, hogy kimegy az előző kijáraton 5-6 autó index nélkül, én meg nem tudok bemenni

2014. jan. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pont az ellenkezőjét látom Budapesten is. Ha indexelsz már előre, akkor be fognak engedni. Még a drága autókkal is be szoktak. Előfordul, hogy néhány autós nem enged be, de hamar jön olyan, aki igen. Az emberek értékelik, ha szabályosan közlekedsz.
2014. jan. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindig vannak gyökerek, akik direkt kizárnak, ha indexelsz. De ezek miatt nem szabad felhagyni az irányjelzéssel.


Nagyon balesetveszélyes. Legrosszabb amikor ez még gyors sávváltással is párosul. Egy másodperc alatt átmegy a másik sávba.


Ez előbb-utóbb azt fogja eredményezni, hogy egy motorost belök a szemből jövő kamion alá, mert ugye őket alapból nehéz látni, így nem lesz rá felkészülve, az áldozat meg nem kap elég időt menekülni.

2014. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7:


Akkor mi két teljesen más Budapesten szoktunk nap mint nap közlekedni!

:)

Vagy csak más időszakban...

2014. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mert parasztok. Lóerőkresz van, sajnos.


Ha Suzukival megyek, (1.6 Swift Sedan, 850 kg kb, és 95 LE, szedi a lábát) és indexelek, ritkán engednek be. Ha van rés, be lehet esni vele, de azt nem szokták szeretni, ha indexelek(szoktam), ha nem.


Ha a 30 éves W123 200D Mercedesemmel vagyok, aminek az értéke annyi, mint egy H Astrára való első lökháríóté, akkor kiteszem az indexet, és megnyílik a sor, mint Mózes előtt a Vörös tenger. Tudják, hogy az én autóm anyagból van, és akkor is besorolok, ha ők nem akarják. Legfeljebb a króm lökhárítóm karcos lesz :D


Na lehet lepontozni, hogy újabb suzukis agresszív hülyegyerek...

2014. jan. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!