Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Amikor valaki lassan megy...

Amikor valaki lassan megy előttem, de lehúzódva, azt honnan tudjam, hogy megelőzhetem-e?

Figyelt kérdés

Mert volt, hogy elindultak előttem, és lassan mentek, gondoltam, hogy mert nem akarnak feltartani, mert kifordultak elém, de utána meg rágyorsítottak.

Szóval jó hogy nem előztem meg.

Honnan tudni, hogy valaki azért megy lassan, mert előre akar engedni?



2013. dec. 15. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:

> „…azt honnan tudjam, hogy megelőzhetem-e?”

Onnan tudod, hogy megelőzheted-e, hogy meggyőződsz az előzés feltételeiről, ha erről nem tudsz meggyőződni, akkor ugye legalább az egyik nem teljesül.


> „Honnan tudni, hogy valaki azért megy lassan, mert előre akar engedni?”

Abból indulj ki, hogy senki sem akar téged előre engedni. Körülbelül akkor lehetsz biztos benne, ha integet előtted, hogy „menjé' má!”, de akkor is csak óvatosan szabad megelőzni.

2013. dec. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Honnan tudod hogy megelőzheted-e.

Meggyőződsz az előzés biztonságáról(nem-e jönnek szembe), meg szabályosságáról, aztán ha ez a kettő megvan már csak nyomni kell a gázt, aztán menni.

Rágyorsítanak amikor előzöl? Csapj a lovak közé, én ha elkezdem az előzést akkor befejezem, max visszaváltok, kialakul a turbónyomás aztán viszlát. Persze benzinmotorhoz van a turbó:D

2013. dec. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha kikanyarodnak eléd, érdemes megvárni, amíg felveszi az utazósebességét az előtted haladó és nem lendületből megelőzni, mert lehet, hogy gyorsítani kezd - annak ellenére, hogy a megelőzött jármű addig nem gyorsíthatna, ameddig be nem fejezték az előzését.
2013. dec. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Általában a két közlekedő fel szokta venni a kapcsolatot,(szemkontaktus, testbeszéd) vagy hátranéz rád.
2013. dec. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!