Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagyon klasszfej voltam...

Nagyon klasszfej voltam szerintetek? Mi rosszat csináltam?

Figyelt kérdés

Egy fél éve vezetek, de nem értem mi volt a baj...

Az előttem lévő lefékezett mert ki kellett kerülnie kocsisort, aki a menetirány JOBB oldalán álltak SZEMBEN a forgalommal(amit nem lehet tudtommal kivéve egy irányú utcában, de ez nem az volt!, és ugye jöttek szemben, de még messze én meg fogtam, és elmentem mellette tovább, mert láttam, hogy messze van még a szembejövő, nem megyünk egymásnak.

És rám dudált. De nem aki szemben jött, azt még értettem volna, nem aki lefékezett. És miután rámdudált nem hagyta eljönni a szembejövőt, hanem jött utánam.

Most mi volt a baja? Nem volt előzni tilos, a szembejövőnek nem mentem neki, nem szorítottam le az útról...

Nem értem.

Nagyon klasszfej voltam szerintetek? Mi rosszat tettem neki?



2013. okt. 25. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Kicsit zűrösen írsz. Hogy ki miért dudál, azt csak ő tudja.


Ha az előtted menő indexelt, a sávban balra húzódott, az a kerülés megkezdését jelenti. Te már nem előzheted őt meg. Talán ez történt, s ezt sérelmezte.

2013. okt. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem arra nem előzünk rá, aki megkezdte az előzést vagy előzési/bekanyarodási szándékát jelezte.


Így látatlanban nem tudjuk milyen széles az út, de ha az álló autó utasa látja, hogy az előtted haladó indexel és elkezd behúzódni majd kinyitja az ajtót... akkor már lehet nem fértek el és neki választania kell, hogy vagy téged tol fel a járdára, vagy a kiszálló emberkét csapja szét.


Lényegében az volt a baj, hogy a türelmetlenségeddel veszélyhelyzetet teremtettél. Fél év gyakorlattal jobban járnál, ha az ilyenek kétszer átgondolnád, mielőtt belefogsz.

2013. okt. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Jól írja az előttem lévő. Nem csak veszélyeztettél másokat, de "bunkó" is voltál. Az előtted lévő autós megállt hogy elengedje a szembelévőket, majd haladhasson tovább. Neked is meg kellett volna állnod, és nem pofátlanul nem mérve fel a helyzetet, előzni.
2013. okt. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

3: Első vagyok.

Ha szigorú vagyok, akkor a kérdező megítélése függ az előtte lassító (megálló) viselkedésétől. Ha nem mutatott kerülési szándékot (INDEX!!! és BALRA húzódás!!!), akkor csak megállt. Lehet, oda jött.

De illik vélelmezni jelzések nélkül is, hogy mi a szándéka. Sok olyan autós van, aki magát szabályosan közlekedőnek hiszi, de az irányjelzőt mégsem úgy használja, ahogyan kell. Ezt még meg kell szoknia, ismernie a kérdezőnek.

2013. okt. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
És mi van, ha nem csak kikerüli a kocsisort, hanem félúton bekanyarodik balra? Te meg előzöd. Na ebből lesznek a balesetek.
2013. okt. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%

Nem tudom mi bajotok! Annak van elsőbbsége, akinek MEGADJÁK! n is sokszor csaptam már majdnem el bringást, mert fogta magát, és körbe nézés nélkül átkacséázott előttem balra! Ha elcsapom sírhatok, sírhat Ő is, de akkor sem adtam neki elsőbbséget, ha lesittelnek se, már mindegy lesz!

Ha indexelt, ha nem, ha megállt, tudtommal nem tud egy kocsi se keresztben hirtelen elmozdulni oldalra!

Ha meg bele is megy akkor mi van? Nem nézett bele a tükörbe, indexelhetek én is balra, ha közben elkezdtek előzni tök mindegy lesz ha kanyarodok ha nem!

2013. okt. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

Nem a klasszfejség a kérdés. A leírásból egyetlen dolog derül csak ki: a kérdező teljesen fogalmatlan, gőze nincs hol van éppen, mit csinál, és milyen helyzetre milyen szabályok vonatkoznak. Csak egy példa, szerinte egyirányú utcában meg lehet állni forgalommal szemben...

Kedves kérdező, örülj hogy megúsztad ennyivel. Ha balra akart volna kanyarodni, csak meg akarta adni a szembe jövőnek az elsőbbséget, akkor nagyon bunkó voltál. Ha meggondolta volna magát, és mégis gyorsan balra fordul, te lettél volna a hibás ha csattantok.

2013. okt. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Miért vannak itt telejsen korrekt válaszok lehúzva?

Egetlen hülyeség van itt, de az őrül nagy. A nulla százalékos. A többi mind teljesen hejtálló.


A kérdező nem tud közlekedni. Fogalmi zavarai vannak. Kezdő. Ez rendben van. Lefullad, bénázik, kivár stb. Előfordul profival is. De hogy alapvető fogalma se legyen a közlekedésről!

2013. okt. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy nem balra kívánt fordulni a következő saroknál és bevágni a szembejövő előtt? De jöttél te...

Indexelőt nem előzünk.

Elqurtad, igaza volt ha a KRESZ-et nézzük. Nyálazd át.

2013. okt. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!