Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mekkora bírságra számíthatok?...

Mekkora bírságra számíthatok? Hogy lehetne megúszni?

Figyelt kérdés
Meghúzták a kocsim és a kedves tettes feljelentett, mint ha én törtem volna meg az övét. Nem tudom bizonyítani, hogy nem én voltam, mert a kocsin a sérülést csak jó pár nappal később vettem észre (rendőri segítséggel). Minden alkalommal járjam körbe a kocsim, ha parkolok, írjam fel a mellettem álló kocsik rendszámát és indulás előtt ismét ellenőrizzem? Nem hiszem, hogy ez lenne a megoldás, de akkor mi?
2009. okt. 27. 16:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ha a te kocsidat húzták meg, már nemazért, de az baromira láccik h te vagy ő volt e a bűnös. ha ő akkor neki valszeg vhol a kocsija elején van a nyoma, neked meg vhol az oldalán, vagy a hátán, vagy akár lehet elöl is. ha mind2töknek elöl van a húzás nyoma, szakemberek megtudják állapítani, hogy ki volt a vétkes. a húzás szögéből, mélyéből, stb. tarts ki az igazad mellett h nem te húztad meg az ő kocsiját.
2009. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem a jobb oldalán a két ajtó van meghúzva, ezért sem vettük észre (ugye bal oldalt szállunk be). Az első ajtó meg is van nyomva. Állítólag neki az eleje van megtörve. Én is ezt kérdeztem a rendőrtől, hogy ez hogy csinálhattam, mire fölényesen közölte, hogy párhuzamos parkolás közben. Utána felhívta a "sértettet" és baráti stílusban elújságolta neki, hogy "megvagyok", így minden rendben lesz. Ezért is tartok az egésztől, mert ha a zsaru is benne van, akkor sok jóra nem számíthatok.
2009. okt. 28. 05:39
 3/13 anonim ***** válasza:
Ugyanmár,nem az a zsaru fog dönteni,az csak egy agyatlan sün aki keménykedik ott neked,tarts ki az igazad mellett,és ha ő megvádolt téged ezzel akkor ezt még nagyon megszívhatja.És tényleg egyértelműen el tudják dönteni a szakértők hogy ki ment neki kinek!Ne hagyd magad!
2009. okt. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

a bal vagy a jobb eleje van megtörve neki? vagy középen? ugyanis ha középen, vagy jobboldalt, akkor kizárt h párhuzamos parkolás közben csináltad volna.

mert ugye ha az ő kocsija áll a parkolóhelyen, éste éppen elé, vagy mögé akarsz beparkolni, és neked a jobb oldaladon van a sérülés, akkor egyértelmű, ha te csináltad volna, akkor neki az elejének a bal oldalán kéne h legyen a sérülés, mert csak úgy érintkezhettél a kocsijával. (mert az ő kocsijának a jobb oldala ugye a járda fele néz).

még mindig azt mondom h állj ki az igazadért, ha neked bevan nyomva a kocsid oldala, akkor elég egyértelmű h neked jöttek. ugyanis te, oldalasat, nemtudod behorpasztani a kocsid oldalát.

2009. okt. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást, csak annyi rosszat lehet hallani az ilyen eljárásokról, rendőrségről. Én is azt kérdeztem a rendőrtől, hogy a kocsi oldalával, hogy törhetek meg mást, de közölte, hogy lehet olyat. Biztos, hogy nem fogom hagyni magam, csak ismerem magam, hogy nyomás alatt megtörök. Remélem, nem lesz gond és sikerül bizonyítani az igazam.
2009. okt. 29. 08:28
 6/13 anonim ***** válasza:

"Nem tudom bizonyítani, hogy nem én voltam"

Akkor ez fordítva is igaz:Ő hogy bizonyítja ,hogy TE voltál?

2009. okt. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Állítólag van egy tanúja, aki látta, amint meghúzom a kocsit és továbbmegyek. Megadták a rendőröknek a kocsim színét, márkáját és a rendszám betüjeit.
2009. okt. 30. 18:28
 8/13 anonim ***** válasza:
Nincs egy videofelvétel???Mármint térfigyelő???KÉrj több szakértői véleményt az ilyet simán meg lehet állapítani,helyszínelés alapfokon de tényleg.
2009. okt. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Ha elég talpraesett vagy, akkor 100%, hogy Neked lesz igazad.

Ne hagyd magad átverni, ha mégis nagyon próbálkoznak, akkor hívd fel a biztosítódat, hogy küldjenek egy - IGAZSÁGÜGYI MŰSZAKI SZAKÉRTŐ - t.

Sok sikert!

2009. okt. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amennyiben az estről nincs értékelhető videófelvétel

(márpedig valszeg nincs)akkor én meg 2tanúval igazolnám

,hogy a kérdéses időpontban 50km arréb horgásztam. :-)

ennyi.

2009. okt. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!