Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti beköpnétek, vagy hallgatnátok?

Ti beköpnétek, vagy hallgatnátok?

Figyelt kérdés
Egyik nap egyik haverommal jöttünk kocsival, mikor is kb. 30-al beleszaladt egy pirosban álló autóba. Megállás nélkül tovább ment, hiába kiabáltam vele hogy álljon meg. Nagyjából 1 km-rel arrébb végre megállt, akkor én kiszálltam, és otthagyott a nagy "semmi" közepén. 2 nappal később találkoztunk és azt mondta ivott előtte és azért nem állt meg. Mondtam neki hogy adja fel magát, de nem tette. Mivel én is jelen voltam, valamilyen szinten engem is felelősségre vonhatnak, de bunkó sem akarok lenni, hogy beköpjem, ti mit tennétek a helyemben?
2013. aug. 4. 09:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%

Ha 30-al telibekaptatok egy álló autót akkor egész biztos töb százezer forintos benne a kár, ha olyan autó volt (pl. tolatóradaros, stb...) és új szenzorokat kell venni akkor akár még több....


Nekem ilyen ember nem lenne többé a barátom, aki ennyire garinctelen. Fel nem dobnám, de, hogy soha a büdös életbe szóba sem állnék vele többet az tuti.

2013. aug. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

[link]


:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2013. aug. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Ha tényleg barátod, akkor nem fogsz neki bajt csinálni, szóval nem köpöd be. Ha pedig nem igazi barátod, akkor mindegy.
2013. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Az az ember, aki nem hallgat a barátja tanácsára, és inkább hagyja, hogy az illető ilyen etikai dilemmával nézzen szembe, semmiképp nem igazi barát. Én bizony felnyomnám, ugyanis nem hiányzik nekem, hogy legközelebb, ha részegen kocsikázás közben mondjuk nem egy autót, hanem két gyalogost nem vesz észre a piros lámpánál, akkor az ő esetleges haláluk is részben az én lelkemen száradjon.
2013. aug. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha igazi barát, nem állít ilyen dilemma elé, és önként jelentkezik. Ha nem jelentkezik, és meg akarja úszni, akkor egy jellemtelen pondró, nyugodtan jelentsd be. Az ő jogsija nem szempont. Ha ivott, és úgy ült autóba, amúgy sem való az utakra.


Próbáld magad beleélni a károsult helyzetébe.

Legtetvebb hozzáállás valakinek kárt okozni, aztán lapítani mint a sz*r a fűben.

Az ilyenek egy gázolás után is tovább hajtanak, ha nem látta senki...

2013. aug. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg haverodnak, hogy vagy feladja magát, vagy te elmész a rendőrségre és elmeséled az egész történetet (az ittas állapotát külön kiemelve).
2013. aug. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mit csinálsz. A rendszám biztos megvan ,ha üldözték is,nemsokára csenget a rendőrség hozzá és kap egy szép büntetést. Neked bajod nem lesz az ügyből .
2013. aug. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hadd közelítsem meg egy másik szempontból az esetet!


Most képzeld el a következő helyzetet (ami valószínűleg be fog következni). Mint az előző hozzászóló is írta, megvan a rendszám (hosszú üldözés után kétlem, hogy nem írták volna fel, pláne ha ketten ültek abban a kocsiban is). Szóval rendszám megvan, így a barátodat is megtalálják. Eddig rendben is van, szívjon az ilyen gyökér.

DE! Amit leírtál vagyis többször ittas vezetés, elmenekülés a felelősség elől, lelkiismeret teljes hiánya szerinted mindezek meg fogják akadályozni abban, hogy téged nem köpjön be? Tudom, nem te vezetted az autót. De mivel láthatták, hogy ti is ketten ültetek a kocsiban, gondolom a rendőröket érdekelni fogja, ki a bűntárs. Egy ilyen jellemmel mint a haverod, te sem fogod megúszni a felelősségre vonást, mert beköp. (Talán még rád is fogja, hogy te mondtad neki hogy meneküljetek el. Zárójelben jegyeztem meg, de ez is elég valószínű viselkedésminta lenne tőle!) Különben erre mernék is tenni egy millió forintot, hogy ez bekövetkezik.

Szóval szerintem jelentsd föl!

2013. aug. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ebben van valami. Még az is lehet, hogy bevallja hogy ivott, és ezért megkért téged, hogy vezess...

Nem vagy rutinos vezető, elnéztél egy piros lámpánál álló másik kocsit, kicsit legallyaztad... de ő , mivel a barátja vagy, nem akart téged felnyomni.


Most képzeld el ezt a szituációt, és próbáld kimagyarázni... kcsit megizzasztanának, mire sikerül. Vagy esetleg a barátod kerít még két tanút, hogy te hoztad haza a őt, mert ő mocsárrészeg állapotban volt. Ha sikerül neki, nagy bajban vagy.

2013. aug. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!