Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti beköpnétek, vagy hallgatnátok?

Ti beköpnétek, vagy hallgatnátok?

Figyelt kérdés
Egyik nap egyik haverommal jöttünk kocsival, mikor is kb. 30-al beleszaladt egy pirosban álló autóba. Megállás nélkül tovább ment, hiába kiabáltam vele hogy álljon meg. Nagyjából 1 km-rel arrébb végre megállt, akkor én kiszálltam, és otthagyott a nagy "semmi" közepén. 2 nappal később találkoztunk és azt mondta ivott előtte és azért nem állt meg. Mondtam neki hogy adja fel magát, de nem tette. Mivel én is jelen voltam, valamilyen szinten engem is felelősségre vonhatnak, de bunkó sem akarok lenni, hogy beköpjem, ti mit tennétek a helyemben?
2013. aug. 4. 09:23
1 2
 1/19 anonim válasza:
De nem vagyunk a helyedben,neked kell eldöntened,hogy mi a helyes.Ha velem történt volna ilyen akkor rábeszélném a barátomat hogy adja fel magát.de ha a te haverodnak van annyi lelkiismerete akkor feladja magát
2013. aug. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én is inkább megpróbálnék a lelkére adni hogy adja fel magát. Ha pár nap után szól akkor nem mutatják ki hogy ivott, így mondhatja nyugodtan azt hogy megijedt és nem tudta hogy mit csinál. De az biztos hogy így sem ússza meg a dolgot mert ha ott látta valaki meg felírták a rendszámát plusz ha volt térfigyelő akkor idő kérdése és megtalálják, én rábeszélném hogy inkább adja fel magát mert így olcsóbban megúszhatja.

Ittas vezetésért már börtön is jár amennyire én tudom szóval ha ő vallja be hogy egy béna sz@r volt akkor talán megússza olcsóbban de a jogsija így is úgy is ugrott még cserbenhagyásért is elveszik amennyire én tudom, csak akkor nem olyan hosszú időre.

Szerintem az is elég rosszul jönne ki ha te beköpnéd a zsaruknak de neked kell tudnod hogy mi helyes és mi nem.

Ha nem tudják bizonyítani hogy te is ott voltál akkor nincs baj, de te is kaphatsz egy figyelmeztetést ha kussolsz róla, szóval itt neked kell meghoznod a döntést, hogy mi a fontosabb a barátságotok vagy az hogy mentsd a bőröd a törvény elől.

2013. aug. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 szántóvető ***** válasza:
mennék a csendőrségre vallomást tenni.
2013. aug. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjad. Történt személyi sérülés: NEM Nézzétek meg hogy figyeli e azt a keresztezödést tér figyelö kamera.... vgay a következöt. Hidd el jól döntött a srác. Abszult nem támogatom az ittas vezetöket (soha nem ülnék így kocsiba).... de ha csak ennyi.... kicsit össze tört a másik kocsi is.... pfff. Ha esetleg tudjátok ki volt a tulaj akkor küldjön nekik egy 20-ast:) Ha nem akk felejtsétek el. Ha megál rendört hív és szonda. Ha nem hiv rendört akkor lehuzza rola a másik soför a 2x-ét mert tudja hogy probléma van. Te semmi képp se szólj bele. Pont aludtál a kocsiba és kész... semmit se vettél észre...
2013. aug. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
45%
Valami drága autóba ment bele? Ha igen, szard le, a gazdag majd megcsináltatja a kocsiját, azt kész. Ha valami csóróbb kocsiba, akkor viszont köpd be mindenképp haverodat, azt a marhát, így h még ittas is volt. Kitudja mekkora szart okozott annak a szerencsétlen embernek, ha nincs pénz és még a kocsiját is összetörte a részeg f@ssz..
2013. aug. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Kötelességed jelentkezni a rendőrségen, ha nem teszed, téged is elővesznek bűnpártolásért, a cserbenhagyás ugyanis bűncselekmény.
2013. aug. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 kovpet ***** válasza:
49%

#6: Ez nem igaz, nincs ilyen (jogi) kötelezettség.

Erkölcsileg van csak.

Nehéz döntés, de neked kell meghozni.


#4: 20 ezerből egy idomot sem tud megjavítani, akkor sem, ha egy tíz éves kis suzukiról van szó...

2013. aug. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kívánom a barátod halálát, de remélem legközelebb egy fát talál el ittasan. Akkor talán leesik neki a tantusz és rájön, hogy nem kellene ittasan vezetni. Mi lett volna, ha mondjuk egy gyalogost sodor el 30-al? Remélem valaki felírta a rendszámot és felelősségre vonják!


Lehet lepontozni...

2013. aug. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 kovpet ***** válasza:

Igen, remélhetőleg felírta a vétlen autós a rendszámot.

A segítségnyújtás elmulasztása ugyanis bűncselekmény, tehát a kedves részeg vezető megkapná a megérdemelt jutalmát.

2013. aug. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Tuti, hogy felírták a rendszámát, mert mikor már nem voltam ott akkor állítólag a károsult utána ment, villogott, dudált, stb. Aztán csak valami kis utcák sokaságába tudta őket lerázni. (ők is ketten ültek a kocsiba, és valszeg látták, hogy mi is ketten voltunk) Nem konkrétan a saját bőröm akarom menteni, de nem hiányzik nekem sem egy feljelentés, egy sok 10 ezer forintos büntetés, vagy nem tudom minek hívják az ilyet.

Esze ágába sincs feladni magát, már többször mondtam neki. A másik kocsi egy átlagos autó volt, de nem tudom mekkora lett a kár, a haverom kocsija elég jól összetört érdekes módon.

Volt már ittas vezetés miatt ügye, és szerintem pár nap múlva felbátorodva ugyanúgy képes autóba ülni részegen, és nem biztos, hogy az is ilyen "jól" fog alakulni.

2013. aug. 4. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!