Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Eszetekre vagy a szívetekre...

Eszetekre vagy a szívetekre hallgatnátok? Babavállalás vs. Munkalehetőség.

Figyelt kérdés

Fiatalkorom ellenére már évek óta csak arra vágyom, hogy anya lehessek. Párommal lassan 4 éve élünk együtt. Végre sikerült megegyeznünk (én mindig is nagyon akartam kisbabát, ő még várni akart vele), és ősszel nekivágnák a babaprojektnek. Épp levelező tagozaton tanulok, és jelenleg nincs munkahelyem. Viszont lenne egy lehetőségem, hogy a leendő szakmámban dolgozhassam szeptembertől, persze egy nagyon jó ismerősünk segítségével. Nehéz helyzetbe kerültem, választanom kell a két álmom között. Igazából egyértelműen a baba mellett döntenék, de akkor elesek egy számomra igen kedves álláslehetőségtől: óvónői hivatástól. Itt helyben lenne, és számítanak rám.

Ugye ilyenkor mindenképpen a szívemre hallgassak? Kíváncsi vagyok, ki hogy döntött/döntene hasonló esetben.


2013. febr. 26. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
De ha úgyis ősszel kezdtek csak próbálkozni,akkor miért ne mehetnél el szeptembertől dolgozni? Egyáltalán nem biztos,hogy 1-2 hónap alatt sikerül is! Én elmennék dolgozni,de elkezdenénk a próbálkozást is.
2013. febr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
mindenképpem a munka mellett döntenék. 2-3 év után jöhet a baba.
2013. febr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben az állást választanám és ha végleges az állás, jöhet a baba. Most nincs kereseted és hiába vágysz annyira, ha nem lesz miből eltartanod. Írod, fiatal vagy, tehát 1-2 év munka belefér!
2013. febr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a munkát választanám, és eltolnám a babaprojektet 1-2 évvel későbbre..anyagilag is jobban jártok ha nem csak gyest kapsz.
2013. febr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg elvállalom az állást. Most számoltam ki, hogy ha csak fél évvel tolom el a babavállalást, már összejönne a gyed-hez való napok száma.

Köszönöm a válaszokat. Tényleg, arra nem is gondoltam, hogy lehet nem is jön össze egyszerre a baba. Mondjuk erre nem is szeretnék továbbra sem gondolni. :)

2013. febr. 26. 19:40
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló cipőben járok mint te, most fogok lediplomázni. 24 éves vagyok, már igazán vágyom egy babára. 4 éve vagyunk együtt a párommal. :) Úgy döntöttünk ősszel elkezdek dolgozni és egy év után kezdünk el próbálkozni. 365 munkaviszonyban töltött nap szükséges ahhoz, hogy GYED-re jogosult legyen az ember, az pedig igencsak jól jön majd. Javaslom neked is a hasonló eljárást, nem olyan sok már az az egy év, fél lábon is kibírjuk. :)
2013. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
na látom közben te is írtad a Gyed-es szempontot. :)
2013. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. A munkát választanám ebben a heyzetben. Így legalább jogosult leszel a magasabb ellátásokra, és mint írtad fiatal vagy még, pár hónap csúsztatással nem maradsz le az anyaságról. :)
2013. febr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Lányok! Az előbbi dilemmámat, úgy érzem sikerült legyűrnöm. :)

Köszönöm a válaszokat!

2013. febr. 26. 20:12
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én is voltam ilyen helyzetben! Sajnos a baba pénzzel jár és hacsak a párod nem keres annyit,hogy a te kereseted nélkül is megéljetek akkor 1 éves munkaviszonyt célszerűbb lenne kivárni.Mi is így tettünk!
2013. febr. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!