Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Eszetekre vagy a szívetekre...

Eszetekre vagy a szívetekre hallgatnátok? Babavállalás vs. Munkalehetőség.

Figyelt kérdés

Fiatalkorom ellenére már évek óta csak arra vágyom, hogy anya lehessek. Párommal lassan 4 éve élünk együtt. Végre sikerült megegyeznünk (én mindig is nagyon akartam kisbabát, ő még várni akart vele), és ősszel nekivágnák a babaprojektnek. Épp levelező tagozaton tanulok, és jelenleg nincs munkahelyem. Viszont lenne egy lehetőségem, hogy a leendő szakmámban dolgozhassam szeptembertől, persze egy nagyon jó ismerősünk segítségével. Nehéz helyzetbe kerültem, választanom kell a két álmom között. Igazából egyértelműen a baba mellett döntenék, de akkor elesek egy számomra igen kedves álláslehetőségtől: óvónői hivatástól. Itt helyben lenne, és számítanak rám.

Ugye ilyenkor mindenképpen a szívemre hallgassak? Kíváncsi vagyok, ki hogy döntött/döntene hasonló esetben.


2013. febr. 26. 19:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy végül így döntöttél. Egyrészt a kettő nem zárja ki egymást, másrészt anyagi szempontból jobban jársz, ha munkából mész el szülni. A gyerekneveléshez rengeteg pénz is kell ám, nem csak szeretet...
2013. febr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem teljesen ugyan ez de hasonló. Mádosik babámat várom a másik nagy lányom novemberbe lett bölcsis. Mi is terveztük a babát és első hónapban össze is jött. Akkor én úgy döntöttem, ha lehet minden féleképpen vissza mennék dolgozni, mert ez a 5 év egyben itthon nagyon sok lenne. Tudom milyen szép a gyereket nevelni de egy idő után be tud az ember sokkalni, ha non stop otthon ül.

Imádom a lányomat de néha olyan felüdítő felnőtt emberekkel is beszélgetni.

Aztán a kolléganőm mondta jól. Hogy ők látják a pocim növekedését én nekem meg ápolva lesz a lelkem. :)

2013. febr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!