Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Zebrán megállás, ilyenkor is...

Zebrán megállás, ilyenkor is büntetnek?

Figyelt kérdés
Zebrán megállni, várakozni nem lehet, ez ok. Ha mondjuk egy gyalogos, vagy bringás hirtelen ott terem és csak a zebra közepén állok meg, az is megállásnak minősül és ha van térfigyelő jön a csekk?
2013. ápr. 18. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól függ, mit jelent a "hirtelen ott terem". Ha előtte nem látható, vagy simán elédugrik, akkor meg kell állni, ahogy tudsz. De ha látható, ahogy közeledik, akkor cinkes, ha nem tudsz megállni a zebra előtt. :)

Hogy csekk jön-e, azt mondjuk nem tudom.

2013. ápr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Ha függőlegesen esik eléd, egyik kezében egy gyalogátkelő táblával, a másikban fehér festékkel telt ecsettel, akkor előfordulhat az, hogy erősen fékezned kell.

Másik lehetőség az, hogy nem figyelsz, vagy nem érdekelnek a szabályok.

A kijelölt gyalogátkelőhelyet ugyanis sakktábla simaságú, tök üres terepen is csökkentett sebességgel, fokozott figyelemmel, fékkészenlétben kell megközelítened.

Hirtelen akkor tud eléd kerülni, ha nem figyelsz, nem vagy szabályos.

Természetesen, ha ez bekövetkezne, akkor szabályosan állsz meg a felfestésen.

2013. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kis gonosz hogy oda teleportál az útra.

Amúgy meg ja,megállsz,de alapból a zebránál lassítani kell,azaz nem "teremhet" ott olyan hirtelen hogy ne tudnál könnyedén megállni.

2013. ápr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Félig én is gyalogos vagyok, sokat sétálok és csak hobbiból autózok, soha nem sietek. Jó múltkor a Bosnyákon a Keleti felé álltam meg egy zebránál, balról egy csöves /szó szerint az/ várakozott, megálltam szabályosan intettem, de mintha ott sem lettem volna, bambán bámult maga elé, nem moccant. Mellettem egy busz, nem tudom melyiknek van ott a megállója, megindultam, figyeltem az embert, nehogy már elém ájuljon, mert továbbra is ott állt. A busz takarásából feltűnt egy gyalogos, ő megállt, de én is, mivel nem vagyok gyökér és átengedtem. Ekkor merült fel bennem a kérdés, mert a jó múltkor láttam valamit a retek klubban, hogy egy taxis magyarázott, hogy valahol ha megáll a zebrán akkor büntetnek.
2013. ápr. 18. 17:09
 5/8 anonim ***** válasza:

1. A zebrát mindig úgy kell megközelíteni hogy bármikor bármilyen körülmények között meg tudj állni.


2. Balesetveszély elhárítása érdekében meg lehet szegni a KRESZ szabályokat.

2013. ápr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van még mit pótolnod KRESZ-ből!


III. A közúti forgalommal kapcsolatos fogalmak


d) Megállás: járművel a be- és a kiszálláshoz, vagy a folyamatos fel- és lerakáshoz szükséges ideig, illetőleg - ha a vezető a járműnél marad - egyéb okból legfeljebb 5 percig történő egy helyben tartózkodás.


A "forgalmi okból történő megállás" más dolog!


A taxis azért kapta a bírságot (térfigyelő kamera segítségével), mert utast tett ki vagy vett fel a zebrán, nem azért mert elengedte az elé ugró gyalogot!

2013. ápr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Friss jogsim van és egy éve 75/75 pontos lett a Kresz vizsgám. Pusztán érdekelt, hogy ilyesmiért is büntetnek-e. Mert végül is megállsz, még ha forgalmi okokból is. A hatóságok meg tudjuk milyenek, tesznek a balesetmentes közlekedésre, csak a pénzbeszedés a cél. Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 18. 19:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem, közvetlenül a zebra előtt volt egy buszmegálló, majd a busz előtt átment egy gyalogos.


Azt kell, hogy mondjam, hogy erre számítanod kellett.


(6) A párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten tilos

c) kijelölt gyalogosátkelőhelyen és közvetlenül a kijelölt gyalogosátkelőhely előtt másik jármű mellett elhaladni.


Ez azt jelenti, hogyha megállt a busz a zebra előtt - akámi okból, akkor ott neked meg kell állnod. De igaz ez arra is, ha egy többsávos úton van egy zebra, és mondjuk az egyik sávból közvetlen a zebra előtt egy kanyarodó sáv. Ha ott várakozik egy autó, hogy be tudjon kanyarodni - elmenjen a szembe forgalom - ott meg kell állnod.


Továbbhaladnod ezután lehetséges, de megállnod mindenképp kell.


Ez ismét bizonyítja, hogy nem teremhet csak úgy eléd valaki, mert ha a jármű takarásából lép elő, arra tudsz regálni, mert egyébként is megálltál.

2013. ápr. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!