Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha kerékpárral átlépem a...

Ha kerékpárral átlépem a sebességkorlátozást megbüntetnek?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy valakit büntettek-e már meg így, ill. hogy hogy kapod meg a csekket? Vagy akkor a rendőr utánad ered?
2009. szept. 14. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hali! Biztosra veheted én tudok is konkrét ilyenről!
2009. szept. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
egyébként ugyanúgy megállít mintha autóval volnál!
2009. szept. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

:D Az szép.. Végén még meg is szondáztat..


Egyébként a trafipaxok nem úgy vannak kalibrálva, hogy csak a limit átlépése fölött jelez?(pl városban 50nél) Mert ugye kerékpárral csak 40el lehet menni, de néha kényelmesebb felvenni a kocsik tempóját (45-46km/h) és akkor nem előzgetnek, kátyúkat rendesen ki tudom kerülni, nem mennek el mellettem 20cm-rel.

2009. szept. 14. 20:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A Traffipax állandóan mutatja a sebességedet csak bizonyos km/h-án felül! De annál te többel mész biciklivel! Én mikor ezt hallottam megfogadtam,hogy veszek egy versenybicajt és elkerekezek előttük 60-nal :P
2009. szept. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt hittem, hogy mostanában csak egy autóból mérnek, aztán majd rendszámtábla alapján küldik a számlát. Akkor mostantól figyelek :D

köszönöm a válaszokat

2009. szept. 14. 20:55
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ha kézi vagy autópályán felszerelt trafipaxról mérnek akkor 100 % hogy nem küldenek csekket ugyanis nincs rendszámod és az alapján nem tudna megtalálni.Még 50 ccm3 rendszámtábla nélküli motoroknál se tudnak megbüntetni mert nincs mit lefényképezni.Csak annyit tehet a rendőr hoogy utánad megy és úgy büntet meg.De szerintem kicsi az

esélye!!

Ja de azért ne nagyon próbálkozz mert már egy jobb biciklivel tudsz 30 felett menni és ha30 as táblánál 40-45 tel mégy utánad mehet a rendőr de mint mondtam nem biztos hogy megtudnak büntetni.

2009. szept. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
lejtőn mentem az 50-es táblánál kb 59-60-al, a rendőr az út széléről csak azt kiabálta, hogy lassabban! ennyi, de lehet, hogy csak szerencsém volt
2009. nov. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!