Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Telezöldnél hogy szabályos a...

Telezöldnél hogy szabályos a kanyarodás?

Figyelt kérdés
Ha egy két sávos kétirányú útról fordulunk ki egy négy sávos kétirányú útra, és balra, azt tudom hogy mikor van elsőbbségem és kanyarodás közben el kell engedni a gyalogost, minden. De csak úgy szabályos ha a belső sávba kanyarodok, vagy ha a külsőbe akkor is? Nyilván ha két sávosról két sávosra, a sávon belül kell maradni. Aki biztos benne írja oda.
2009. szept. 3. 14:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Én a belsőbe szoktam kanyarodni, de látok sok tanulókocsit, a külsőbe kanyarodnak és nem látom hogy az oktató fel lenne háborodva:) Szinte mindennel tisztában vagyok ezen kívül a kreszben, át is szoktam nézni csak úgy, de elég rég vizsgáztam!
2009. szept. 3. 14:18
 2/5 anonim ***** válasza:
Remélem jól értelemezem. Azért kanyarodnak a külsőbe a tanuló kocsik, mivel nekem is sokszor mondta az oktatóm, hogy ilyen esetben célszerűbb a külsőbe kanyarodni, hisz úgy is ki kell sorolni a belsőből, és minek ott bűvészkedni utólag, mikor már előtte is meg lehet oldani és szabályosan. Remélem jól vettem ki. :D
2009. szept. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
HA veled szembe jövőknek is zöld akkor is szabályos de célszerű a belsőbe kanyarodni ha jönek szemből. A Tanulókocsik meg azért kanyarrodnak a külsőre ha minden adott mert nem tarthatják fel a forgalmat a belső sávban, függetlenül attól hogy 50-el lehet menni,de a sok paraszt nyomja neki nehogy már ne ő legyen a Jani....
2009. szept. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Szerintem jól értelmeztétek ti is. Azt tudom hogy a jobbra tartás alapján megy a tanulókocsi jobb oldali külső sávba, elvileg nekünk is csak akkor kellene a belsőbe ha előzünk vagy besoroláshoz balra. Akkor szabályos ha a külsőbe, ha a belsőbe kanyarodok ezek alapján. De még várom a válaszokat.
2009. szept. 3. 15:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy egysávosból többsávosba kanyarodás esetén csakis a belső sávba,többsávosból többsávosba kanyarodás esetén pedig sávon belül kell maradni,mert ilyen esetekben fel van festve a terelővonal.Sávot váltani csak akkor szabad,ha már bekanyarodtál.
2009. szept. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!