Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt ki volt a hibás?

Itt ki volt a hibás?

2009. aug. 23. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen az autó, bár a videóból ítélve a motoros kb az autó holt terében motorozott, vagyis elvileg lehet, hogy a vezető nem is látta, és süket volt, mint az ágyú... Ettől függetlenül előzés előtt mindíg meg kell róla győződni, hogy valaki nem kezdett-e már mögöttünk előzésbe.
2009. aug. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
71%
az autós
2009. aug. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Az autós szépen leszorította a motorost!
2009. aug. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az autó egy ideig záróvonal mellett ment, és lassított az előtte haladó miatt, látszik, hogy világít a féklámpa. Az is látszik, hogy előttük valami forgalmi akadály van, ami miatt mindenki lassít, az autós meg előzni kezdett.

Csak a motoros gyorsabb volt, de látszik, hogy 2 mp. alatt ment 85-ről 111 km / h ra az előzéskor, ezt azért elég nehéz lereagálni egy autósnak. egyik pillanatban mögötte a motor, előrenéz, hogy előzzön, de abban a pillanatban már mellé is húzott..

necces..

2009. aug. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

az autós. és még csak irányjelzőt sem használt! amúgy meg nézzen hátra mielőtt előzni kezd.. tükör nem elég! mellesleg elég rutintalan vezető aki azthiszi hogy egy sportmotoros sokáig mögötte marad.. még ha a türelmesebb fajta is, inkább mindig azt kell feltételezni hogy egy szágulozó őrült, mert lehet hogy az autósnak nem tetszik hogy jobb nála, de SAJNOS a motoros húzza a rövidebbet!


figyeljünk egymásra :) és bírják ki az autósok hogy ha egy motoros gyorsabban tud haladni mint ők.. ha túlzásba viszi úgyis az árokban köt ki magától is, nem kell a rásegítés

2009. aug. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nyilván az autós, mert a motoros kb 1 mp-cel előbb kezdett előzni és előzésbe kezdett járművet előzni tilos, az előzés szabályos volt, a záróvonal jobb felén a szaggatott megengedi. Viszont az van, hogy erre az autós nem számított, hogy ilyen gyorsan kivág a motoros, egyszerűen olyan szemmel nem lehet felmérni az arányokat, aki nem motorozik nem tudja hogy milyen a gyorsulása ezeknek, szóval akkor van igazad ha te ülsz a nagyobb járműben tipikus esete, ha 2 keréken vagy akkor fontold meg mielőtt ugrálsz mert te fogsz rábaszni. Különben motorral is jobbrahajts van még sávon belül is, magyarán nem a felező mellett az ilyen helye hanem a padka mellett, mint ahogy a biciklisnek, segédmotornak, gyalogosnak is.(ennek a forgalommal szemben).
2009. aug. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

13:43 .. és te hogy tudod meg mikor előzni akarsz hogy jön-e szembe valami ha a patkánál mész? :P még az autósok is "kikacsintanak" pl a kamionok mögül hogy lássák mivan.. most ha mindenki marha szabályos módon a patkánál megy az életbe nem lesz előzés.. biztonságosan legalábbis tuti nem


amúgy meg ezzel hogy a felezőnél ment a motoros már tudatta az autóssal hogy ő bizony előzni fog.. én ha nem akarok előzni nem ott megyek. sajnos az autósok többsége nem fogja fel ezeket az egyértelmű jelzéseket

2009. aug. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Holttér! Vizsgán szeretnek ezen buktatni. Talán nem véletlenül!
2009. aug. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az autós de azért a motoros is elözhetne óvatosabban.pl látta hogy a seat is ráment az elötte lévőre ilyenkor azért számithatna hogy kiakar elözni öis
2009. szept. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A KRESZ szerint egyértelműen az autó de szerintem a sofőr azt sem tudta hogy van mögötte egy motor.


Egyszer-kétszer már én is majdnem bele csúsztam egy hasonlóba. 5 mp alatt mögöttem volt a motor és már csak akkor vettem észre amikor mellettem elhúzott. Nehezen védhető.

2009. okt. 25. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!