Hogy kell kozlekedni tobb savos uton?
Abba sorolsz, ahonnan lehet kanyarodni. Nem mindenhonnan lehet.
És senkinek nem kell megállnia, a te felelősséged, hogy időben jó helyre érsz. Nem az utolsó pillanatban kell sávot váltani, hanem előre gondolkodni.
Természetesen ha le akarsz kanyarodni egy útról akkor nem fognak belédrohanni. Besorolni jobbra kanyarodás esetén "legjobbra", balra kanyarodásnál ha egyirányú utcában vagy akkor "legbalra", kétirányú utcából a felezőtől kell kanyarodni. Kanyarodásnál a buszsávot ki kell használni.
Ennyi kb röviden, de ezért tanítják a KRESZ-t.
Ha a besorolás rendjét jelző tábla mást nem jelez és a bekanyarodást az adott irányba tábla nem tiltja (Bekanyarodni tilos ill. Kötelező haladási irány táblák), akkor irányonként a legbelsőből kamyarodhatsz balra, a legkülsőből jobbra. A villamospálya e tekintetben csak akkor számít forgalmi sávnak, ha ezt felfestés jelzi. A buszsávot általában figyelembe kell venni és abból kanyarodni, továbbá egyre gyakrabban a kerékpársávot is keresztezned vagy használnod kell a bekanyarodáskor. A lényeg az, hogy ez utóbbi összetettebb helyzetekben a szaggatott vonal jelzi azt, hogy bekanyarodáskor rá kell hajtanod a villamospályára, busz- vagy kerékpársávra.
Sávvàltásnál azonban nincs elsőbbséged a másik sávban haladóknak szemben, ezért időben válts sávot és inkább menj túl a kereszteződésen, mintsem hogy hirtelen fékezésre kényszerítsd a mögötted jövőket. Fontos, hogy időben jelezd bekanyarodást szándékodat és készülj fel a bekanyarodás utáni elsőbbségadásra gyalogosok és kerékpárosok részére vagy megállásra, ha a bekanyarodás után pl. vasúti átjàró vagy útszűkület várható (ezt tábla jelzi előre).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!